Вибір професії — це важливий крок у доросле життя. В першу чергу – це відповідальність перед батьками, перед суспільством,а найголовніше перед собою! Ця відповідальність полягає в тому, щоб обрати саме свій шлях і ним йти. Робота і все, що з нею пов'язане, займає більшу половину життя людини. Знайти себе в світі професії – означає дістати можливість гідно заробляти, відчувати себе потрібним людям, максимально повно розкрити свої здібності. І тут найважливіше — не схибити.
Велике значення має і питання вибору навчального закладу. Коли позаду сумніви та вагання у виборі професійного шляху, важливо визначити в якому навчальному закладі можна отримати бажану професію, який з них забезпечить успішність в навчанні та майбутній професійній діяльності.
13 травня 2018 року у Кам’янець-Подільському представники Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького взяли участь профорієнтаційних заходах спрямованих на правильний вибір професії.
Основною метою даного заходу є надання допомоги учням-випускникам загальноосвітніх шкіл у професійному самовизначенні, орієнтації їх на актуальні на ринку праці професії, шляхи їх набуття, права молоді при вступі в навчальні заклади і при влаштуванні на роботу.
Учасники заходу мали змогу поінформувати майбутніх абітурієнтів про умови вступу, перелік спеціальностей та організацію навчання, продемонструвати технічне та військове обладнання, яке використовується на держаному кордоні Державної прикордонної служби України.
Сотні юних кам’янчан охоче знайомилися із представленими приладами, приміряли бронежилети і каски, фотографувалися біля спеціальних машин та уважно слухали розповіді прикордонників.
Неабияке захоплення у всіх викликали покази із дресированими собаками, які продемонстрували кінологи Національної академії Держприкордонслужби. Саме тут функціонує єдина в Україні кафедра кінології, де готують чотирилапих “прикордонників”, які сьогодні показали як вони шукають наркотичні засоби, вибухонебезпечні речовини та затримують злочинців.
Професію потрібно обирати не тільки серцем, а й розумом. Зважити всі «за» і «проти». І, головне, потрібно вислухати людей, чия думка тобі корисна, а вже потім приймати рішення, від якого залежить все твоє подальше життя.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України