Сьогодні, 16 травня, із міста Хмельницького урочисто проводжали для проходження військової служби в лавах Державної прикордонної служби України призовників чергового в цьому році весняного призову. 30 юнаків вирушили у навчальний центр Держприкордонслужби, що на Львівщині.
Офіцери-прикордонники супроводжували строковиків із військкомату до залізничного вокзалу Хмельницького для відрядження до навчального загону.
В урочистій обстановці хлопці отримали перші напутні слова від керівництва академії, представників центру комплектування та ветеранів-прикордонників.
Зазначимо, що служба комплектувалася виключно військовослужбовцями за контрактом. Для того, щоб не допустити зниження ефективності виконання поставлених завдань, прийнято рішення про тимчасове відновлення призову на строкову службу до Держприкордонслужби. У відомстві проведено ряд заходів, пов’язаних з підготовкою місць проживання строковиків, уточнення програм підготовки та інших аспектів роботи з цією категорією особового складу.
Перші 25 хлопців, призваних із Хмельницького та області, було направлено до Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби України, м. Черкаси. У Черкаському навчальному центрі підготовки молодших спеціалістів готують патрульних, кухарів, зв’язківців, водіїв та інших спеціалістів. Кінологів навчають у Кінологічному навчальному центрі у Великих Мостах Львівської області. Спеціалістів для морської охорони – в Ізмаїльському навчальному-тренувальному загоні морської охорони.
Проведена суттєва робота по відновленню бази для проживання військовослужбовців строкової служби, налагоджено їхній побут. Після проходження підготовки, яка триває від 1 до 3 місяців, строковиків будуть направляти для подальшого проходження служби безпосередньо у підрозділи охорони державного кордону. Службу вони будуть проходити лише на мирних ділянках державного кордону.
Святкового та піднесеного настрою цій події додали чудові музичні виступи духового оркестру Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України