В рамках проведення Дня вишиванки персонал єдиного вищого навчального закладу Державної прикордонної служби України разом з усіма українцями відсвяткували День вишиванки.
На центральному вході вишикувалися у вишиванках керівництво та науково-педагогічний склад Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Для всіх присутніх це дійство залишило незабутнє враження.
До всенародного свята долучився та вдягнув вишиванку і ректор Національної академії Держприкордонслужби генерал-майор Олег Шинкарук.
На початку заходу з нагоди Дня вишиванки Олег Миколайович відмітив: «Вишиванка – це не просто атрибут одягу, це – набагато більше, це святе, рідне, історія нашого мистецтва. Це наш оберіг, де зашифрований генетичний код нашого народу.
Сьогодні у навчальному закладі проводиться парад вишиванок. Цією акцією ми хочемо показати, що персонал академії та їх родини пам’ятають й шанують самобутність та українські традиції ».
Зазначимо, Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.
Ідеєю свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
А святкування Дня вишиванки у вищому навчальному закладі триватиме увесь день.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України