В рамках відзначення Дня боротьби з тютюнопалінням у Національній академії державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького було проведено профілактичний захід на тему: «Твій вибір - твоє життя».
У заході взяли участь психолог Хмельницького Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любов Кирилюк та курсанти єдиного вищого навчального закладу Державної прикордонної служби України.
Традиційно щороку 31 травня весь світ і Україна в тому числі, відзначає День боротьби з тютюнопалінням. Противники шкідливої звички закликають кинути палити хоча б на один день.
День боротьби з тютюнопалінням був встановлений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання - добитися, щоб у 21 столітті проблема паління тютюну зникла. У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов'язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на боротьбу з цим явищем.
Позбутися шкідливої звички непросто. На щастя, є чимало випробуваних способів кинути палити і почати здоровий спосіб життя.
Приналежність академії до системи Державної прикордонної служби та власна філософія розвитку вимагають нас відрізнятись від інших вищих навчальних закладів країни тим, що ми дбаємо не тільки про ефективний навчальний процес, але й про високу духовність молоді, про її патріотичність, широку загальнокультурну обізнаність і про гарний фізичний стан.
У сучасних умовах актуальними стають загальні складові здорового способу життя, що передбачають відмову від куріння і наркотичних засобів, обмеження вживання алкоголю, підвищення стресостійкості, формування уміння відновлювати сили.
Саме про вплив тютюнопаління на організм людини та про те, як позбутися цієї шкідливої звички, 31 травня 2018 року з курсантами Національної академії до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням проведено профілактичний захід з метою позбавлення курсантів шкідливої звички.
« За статистичними даними, Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістю курців. Кожен другий дорослий українець курить. В цілому в країні 15,5 млн курців, і з кожним роком кількість викурених сигарет зростає.
Щороку близько 5,4 мільйона людей помирають від хвороб, пов'язаних із тютюнопалінням - 80% із них знаходяться в країнах із низьким та середнім прибутком. Близько половини усіх курців помирають від хвороб, пов'язаних із тютюном, і дослідження також показують, що пасивне паління впливає на всіх, хто знаходиться поруч. Якщо ми залишимо цю проблему невирішеною, кількість смертей від тютюнопаління збільшиться до 8 мільйонів у 2030 році», - інформувала присутніх Любов Анатоліївна.
Маємо надію, що такі проблемні питання, є надзвичайно актуальними. Залежні від тютюнопаління більше уваги надаватимуть своєму фізичному загартуванні, зможуть віднайти інші радості у своєму житі, не пов’язані зі шкідливими звичками.
Тож доброго всім здоров'я!

 

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України