Сьогодні весь склад Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького вишукувався на плацу аби хвилиною мовчання та молитвою вшанувати пам’ять загиблих в зоні АТО, а нині в районі проведення Операції об’єднаних сил героїв – прикордонників.
14 червня 2014 року на околиці міста Маріуполь, в районі заводу «Азовсталь», із засідки була обстріляна колона автомобілів, яка рухалася з Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України до управління Донецького прикордонного загону. Обстріл вівся з автоматів, гранатометів та снайперської зброї. Прикордонники дали гідну відсіч ворогу, але внаслідок бойового зіткнення загинуло 5 наших побратимів, а 10 військовослужбовців отримали поранення.
Серед полеглих майор Віталій Вінніченко, майор Микола Зайцев, прапорщик Володимир Гречаний, старшина Сергій Єпіфанов та працівник Олександр Островський.
Указом Президента України № 543 / 2014 Про відзначення державними нагородами України «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі та незламність духу» прикордонників нагороджено орденом «За мужність» III ступеня посмертно.
Крім того, минає третій рік з дня загибелі головного старшини Маріупольського загону морської охорони Антона Маслія внаслідок підриву катеру морської охорони на ворожій міні.
«Мужність і героїзм наших побратимів під час виконання бойового завдання є прикладом самовідданого служіння Батьківщині, Українському народові, патріотизму і вірності обов'язку, непереборної мужності й стійкості в ім’я миру в нашій державі, в ім’я збереження цілісності України» - зазначив тимчасово виконуючий обов’язки ректора Національної академії Віталій Веретільник.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України