Професія прикордонник -  професія сильних, впевнених, наполегливих, завзятих та мужніх людей, справжніх патріотів своєї Батьківщини.
Сьогодні, у Хмельницькому в парку ім. Тараса Шевченка відбувся соціальний профорієнтаційний захід «Місто професій».
 В основі інтерактивного дитячого проекту полягає надання можливості кожній дитині спробувати себе в різних професіях, приміряти на себе різні спеціальності,  зокрема це і можливість на день стати прикордонником - захисником державних рубежів.
Аби юні друзі змогли по-справжньому відчути себе у ролі прикордонника, отримати максимальний ефект значущості та розуміння професії, військовослужбовці Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького облаштували для них імпровізоване містечко, де усі бажаючи могли побачити спеціальну прикордонну техніку, обладнання, екіпірування та  спеціальні засоби фізичного пливу. Крім того, діти побували в ролі різних прикордонних нарядів, криміналістів, кінологів, водіїв, перекладачів, зв’язківців тощо, відпрацювали навики орієнтування на місцевості та вчилися розпізнавати сліди. Неабияке враження дітлахи отримали від демонстрації затримання порушника  із застосуванням спеціальних засобів. Також, дуже сподобалось малечі оглядати автомобільну техніку, перевіряти документи та вчитись працювати із засобами зв’язку та спостереження. Усі учасники свята були особливо вражені виступом кінологів-прикордонників.
Загалом діти отримали багато позитивних емоцій, здобули нові теоретичні знання,  отримали перші практичні уміння та спробували себе у професії прикордонника.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України