Сьогодні, 3 липня 2018 року у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького стартував чемпіонат Державної прикордонної служби України з універсального бою.
Універсальний бій є досить молодим видом спорту, суть якого полягає в тому, що спортсмени на першому етапі змагаються на смузі перешкод та бойової стрільби з пістолета. І це як перший раунд. Далі вони переходять у ринг, де ведуть боротьбу у другому раунді вже у прототипі дзюдо (лайт) або рукопашного бою (класика), і якщо там сильніший той спортсмен, який гірше пройшов перший етап, то відбувається ще один раунд боротьби на рингу, або зустріч може завершитися у двох раундах, якщо спортсмен виграє і смугу перешкод, і раунд сутички на рингу. До участі в таких змаганнях допускаються спортсмени, які систематично тренуються у спортивних секціях, клубах та мають відповідну підготовку. Відповідальність за підготовку покладається на їх тренерів.
Цей вид популярний серед силових структур, тому у чемпіонаті бере участь 25 команд прикордонників з різних областей України. Загалом учасниками змагань стали 102 спортсмени, серед яких 2 майстри спорту України міжнародного класу, 10 майстрів спорту України, 6 кандидатів у майстри спорту України, 5 спортсменів першого спортивного розряду.
У строю учасників чемпіонату Держприкордонслужби з універсального бою знаходиться 48 військовослужбовців - учасників бойових дій, які обороняли і захищали Державний кордон на сході України.
Відкриття чемпіонату відбулося із виконання Державного Гімну України та підняття Державного Прапора України, Прапора Державної прикордонної служби України. Це право було надано кращим спортсменам: Майстру спорту України міжнародного класу старшині Євгенію Хотіню та Заслуженому Майстру спорту України сержанту Дмитру Мінеску.
«Наші змагання уже традиційно відбуваються у стінах Національної академії. За всіх часів саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства, адже спорт не тільки дає здоров’я, він загартовує характер і волю», - зазначив тимчасово виконуючий обов’язки ректора Національної академії полковник Сергій Псьол під час урочистої церемонії.
В офіційній частині заходу також взяли участь помічник Голови Державної прикордонної служби України – голова спортивного комітету прикордонного відомства Микола Подоляк, начальник управління молоді та спорту Хмельницької міської ради Сергій Ремез, заступник начальника фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» в Хмельницькій області Генадій Домбровський, а також головний суддя змагань – суддя міжнародної категорії Анатолій Мікула.
Змагання триватимуть ще кілька днів. Невідомо, хто здобуде першість, однак учасники від Національної академії мають серйозні плани на перемогу. То ж побажаємо нашим спортсменам успіхів, невичерпної життєвої енергії, величезної сили волі і нездоланного бажання перемагати.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України