У червні Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки до Івано-Франківської області підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України».

Приводом до підписання названого указу стало звернення видатних діячів науки до Петра Порошенка для оголошення 2018 року роком української мови. На що Президент України відповів: «Я прийняв рішення і підписую Указ про те, що з 2018 року ми оголошуємо десятиліття української мови і робимо все можливе, щоби мову захистити».
Що стосується інших національностей, які проживають в Україні, то Петро Порошенко запевнив, що дбатиме про збереження їхніх прав.
Указом передбачено:
- Затвердження цільової програми на 2018-2028 роки, спрямованої на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя.
- Формування єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури.
- Створення умов для реалізації громадянами права на інформування українською мовою.
Варто наголосити, що перші кроки для підтримки української мови вже реалізовуються, а саме – запровадження мовних квот на радіо і телебаченні, збільшення накладів книг українською мовою.
У світі є чимало мов, але головним обов’язком кожної нації є захист своєї державної мови. І як зазначив Президент України Петро Порошенко:
«Головне, що тримає націю та забезпечує її розвиток – це українська мова. І ніхто крім нас її не захистить».

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України