Сьогодні, у Центрі культури та дозвілля Національної академії, ректор генерал-майор Олег Шикарук зустрівся із рідними та близькими учасників вступної кампанії 2018 року, які виявили бажання вступати на навчання до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Зазначимо, що з 09 липня 2018 року у Національній академії розпочались вступні випробування для охочих здобувати вищу освіту у престижному закладі України.
Національна академія Держприкордонслужби - унікальний вищий навчальний заклад, що здійснює підготовку персоналу, як для Державної прикордонної служби України так і надає освітні послуги цивільній молоді за кошти юридичних або фізичних осіб.
Починаючи з 1993 року єдиний вищий навчальний заклад Держпикордонслужби підготував близько 10 тисяч офіцерів-прикордонників; для Міністерства внутрішніх справ України 646 офіцерів; для Прикордонних відомств країн СНД (Республік Молдова, Грузії, Таджикистану, Вірменії) — 380 спеціалістів
На сьогодні в академії освітні послуги надаються за сімома спеціальностями бакалаврського рівня, шістьма спеціальностями магістерського рівня вищої освіти.
Спеціальності першого (бакалаврського) рівня, безпека державного кордону, право, правоохоронна діяльність, філологія, психологія, телекомунікації та радіотехніка, автомобільний транспорт.
Спеціальності другого (магістерського) рівня, безпека державного кордону, військове управління, правоохоронна діяльність, філологія та автомобільний транспорт.
Відповідно до основних форм оперативно-службової (оперативно-бойової) діяльності та всебічного забезпечення підрозділів і органів охорони державного кордону академія готує фахівців, компетентних в питаннях: прикордонної служби; прикордонного контролю; оперативно-розшукової діяльності; ресурсного забезпечення; внутрішньої безпеки; кримінального аналізу і аналізу ризиків; адміністративного провадження; спеціального зв’язку та телекомунікації та радіотехніки.
Для забезпечення освітньої діяльності в Національній академії зосереджено потужний науково-педагогічний склад та створено унікальну навчально-матеріальну базу.
Так, науково-педагогічний склад формують 42 доктори наук, 201 кандидат наук, загальна кількість яких складає 243 науковці, з них 27 професора, 111 доцентів та 6 старших наукових співробітників.

Для підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів у структурі академії діє ад’юнктура та докторантура. В академії успішно функціонує чотири спеціалізовані вчені ради з восьми спеціальностей.
В Національній академії розвинута навчально-матеріальна база, орієнтована на підготовку прикордонників за стандартами Євросоюзу. Вона створювалась за активного сприяння міжнародних організацій, які не лише надавали матеріально-технічну допомогу, а й здійснювали підготовку відповідних фахівців та проводили моніторинг ефективності використання наданих ресурсів, констатуючи при цьому відповідність підготовки українських прикордонників кращим європейським зразкам. Матеріально-технічна база академії розміщена на території 22,4 га і включає 4 навчальних корпуси загальною площею понад 30 тис. м² (60 спеціалізованих класів, 36 класів загального призначення, 14 лекційних аудиторій, 18 лабораторій, конференц-зал), 3 бібліотеки, 2 спортивних комплекси, 2 гімнастичних містечка, стадіон, спеціальну смугу перешкод, літню водну станцію, стрілецький тир, майданчик для проведення занять з рукопашного бою, ігровий майданчик, 4 комфортабельні гуртожитки, 3 їдальні, відділ охорони здоров’я з поліклінікою, лабораторним і терапевтичним відділенням та ізолятором, Центр культури та дозвілля.
Аудиторії обладнані необхідним навчально-матеріальним майном, телевізійною, аудіо, відеотехнікою, зразками озброєння та спеціальної техніки, засобами зв'язку та автоматизованими системами управління, засобами автоматизованого контролю, обчислювальною технікою. В навчальному процесі використовується близько 1000 комп’ютерів, об’єднаних в локальну мережу з виходом в INTERNET.
Навчальна та наукова бібліотека обладнана читальним та комп’ютерним залами на 150 місць, з загальним обсягом навчальної та художньої літератури більше ніж 126 тис. примірників, а також бібліотечним інформаційним комплексом, який має сучасне програмне забезпечення, інформаційну базу даних, яка постійно оновлюється та має вихід до єдиної локальної мережі академії та інформаційної мережі Інтернет.
Крім традиційних для ВНЗ елементів навчально-матеріальна база академії включає: навчальний відділ прикордонної служби з навчальним пунктом пропуску «Поділля»; стрільбище, адаптоване для відпрацювання специфічних умінь ведення вогню зі стрілецької зброї, притаманних для прикордонної служби (на основі власного курсу стрільб); автодром, який може застосовуватись не лише для водіння автомобілів, а й для відпрацювання вправ управління квадроциклами, снігоходами та іншими зразками техніки, якими оснащена Держприкордонслужба та тактичне поле з елементами інженерного облаштування державного кордону, де відпрацьовуються практичні питання з охорони кордону та ряд інших, притаманних лише для підготовки прикордонників елементів.
Академія має у своєму складі кафедру кінології та племінний розплідник службових собак з лабораторією генетики, і спроможна здійснювати підготовку висококваліфікованих офіцерів-кінологів не лише для Держприкордонслужби, а й для інших правоохоронних органів і силових структур.
Уклад життя курсантів та обставини, в яких організована діяльність персоналу, сприяє постійному формуванню та закріпленню базової професійної мотивації майбутніх офіцерів, їх психологічній готовності до специфіки діяльності прикордонника. Середовище, в якому знаходяться курсанти, коло їх спілкування з педагогами, начальниками, колегами готують їх до майбутньої професійної діяльності.
Все це свідчить про унікальність створеного єдиного в Україні сучасного прикордонного вищого військового навчального закладу.
Враховуючи накопичений досвід, наявний потужний науково-технічний потенціал та сучасну навчально-матеріальну базу, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького здатна здійснювати якісну підготовку і підвищення кваліфікації персоналу для потреб Державної прикордонної служби України, а за окремими спеціалізованими напрямами (аналіз ризиків, кримінальний аналіз, кінологічна служба, право) і для підрозділів Національної поліції, Служби безпеки України, Збройних Сил, Державної міграційної служби України та Державної фіскальної служби України. Для підготовки фахівців за зазначеними напрямами наявні відповідні ліцензії.
Першими вступні випробовування долатимуть кандидати за ступенем вищої освіти «бакалавр» за спеціальностями: безпека державного кордону, право, правоохоронна діяльність, філологія (англійська та німецька мови), психологія, автомобільний транспорт та телекомунікація, обсяг державного замовлення у 2018 році складає – 370 місць. Цьогоріч, для них вступні випробовування триватимуть з 09 по 22 липня.
З 23 по 30 липня проходитимуть вступні випробовування офіцери-прикордонники які здобуватимуть вищу освіту за ступенем «магістр», за такими спеціальностями: для магістрів – безпека державного кордону, військове управління, автомобільний транспорт, правоохоронна діяльність, планований обсяг державного замовлення – 60 місць денної форми навчання та 55 чоловік заочної.
Для кандидатів до вступу на очну та заочну форму навчання за кошти фізичних, юридичних осіб для здобуття ступеня вищої освіти бакалавр, магістр вступні випробовування триватимуть з 12 по 31 липня.
«На сьогодні, Національна академія є провідним вищим військовим навчальним закладом нашої держави, яка забезпечує елітну підготовку найбільш конкурентоздатних, освічених, мотивованих фахівців нової генерації, тому й не дивно, що цьогоріч конкурс на вступ є досить високим. Наша головна мета – набрати на навчання до академії лише найкращих та тих, хто дійсно достойний стати офіцерами Держприкордонслужби України», – зазначив голова приймальної комісії, ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук під час зустрічі з кандидатами на навчання.
Також він висловив переконання, що діяльність приймальної комісії буде здійснюватися на принципах законності, відкритості, прозорості, та незалежності оцінювання кожного абітурієнта.
Попереду абітурієнтів чекає медичний огляд, оцінка рівня фізичної підготовки (фізична культура) та професійно-психологічне обстеження.
Вступні випробування триватимуть до 30 липня. По їх завершенні відібрані приймальною комісією абітурієнти одягнуть курсантські однострої та відбудуть на один з полігонів Національної академії для проходження початкової військової підготовки.
Побажаємо всім абітурієнтам у ці напруженні дні впевненості та максимальної самовіддачі. Для багатьох цей крок – екзамен на мужність та зрілість, подолання першої сходинки до офіцерських зірок!

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України