10 липня 2018 року персонал факультету охорони та захисту державного кордону Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, за участі заступника ректора академії з персоналу полковника Олени Волобуєвої, відвідали могилу підполковника Шірпала Леоніда Вікторовича, який загинув виконуючи свій військовий обов’язок з охорони державного кордону у південно-східних областях України.
Леонід у 2006 році закінчив Національну академію та був направлений до Луганського прикордонного загону, де і пройшла вся служба офіцера-оперативника.
З початком збройної агресії на сході України Леонід разом із бойовими побратимами, зі зброєю в руках, виконував свій обов’язок - захищаючи територіальну цілісність держави на сході України.
Леонід Вікторович своїм героїзмом, мужністю та відвагою під час виконання бойового завдання, став прикладом самовідданого служіння Батьківщині, Українському народові, патріотизму і вірності конституційному обов’язку.
10 липня 2014 року під час виконання бойового завдання з обстеження місцевості та встановлення мінометних позицій, з яких вівся обстріл по пункту пропуску «Довжанський», бойова машина піхоти, в якій слідували військовослужбовці, підірвалась на фугасі. Внаслідок вибуху загинуло 3 військовослужбовці, серед яких був майор ШІРПАЛ Леонід Вікторович.
Ось так не доживши одинадцять днів до віку Ісуса, героїчно пішов із життя син, чоловік, батько, офіцер-прикордонник Леонід Шірпал.
За проявлену мужність в охороні Державного кордону України Леоніда нагороджено орденом «За мужність» та присвоєно військове звання підполковник, але на жаль посмертно.
Прикордонники академії, рідні та близькі поклали квіти до могили героя-прикордонника та хвилиною мовчання вшанували пам'ять про нього.
Вічна пам'ять Героям!
Вічна їм Слава!

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України