Сьогодні, 12 липня 2018 року, на польовому центрі забезпечення навчального процесу Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького за участі керівництва та персоналу закладу було проведено захід присвячений вшануванню пам’яті прикордоннику, який загинув під час виконання свого обов’язку у південно-східних областях України.
Церемонія вшанування відбулася біля меморіалу пам’яті на честь загиблого під час проведення антитерористичної операції на Сході України, вихідця з Хмельниччини прапорщика Дияка Павла Станіславовича, який загинув 12 липня 2014 року на Донеччині. Рятуючи своїх бойових побратимів від смерті, він не роздумуючи віддав найдорожче — власне життя.
За проявлену мужність в охороні Державного кордону України Павла нагороджено орденом «За мужність» 3 ступеню, посмертно.
Розпочалося вшанування зі спільного виконання Державного Гімну України.
Стійкість Павла Дияка викликає глибоку повагу, дії прапорщика є яскравим прикладом особистого героїзму та військової майстерності захисників кордону. Пам'ять про Павла Станіславовича буде вічною. У цей день ми схиляємо голови перед прикордонниками, що поклали своє життя, захищаючи рідну землю, перед тими, хто не дожив до сьогоднішнього дня, хто загинув при виконанні службових обов’язків. Вічна пам'ять і Слава Героям.
Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв-прикордонників, які полягли у боротьбі за свободу та незалежність нашої держави.
Слід зазначити, що за чотири роки російської агресії 70 героїв-прикордонників віддали своє життя, захищаючи Батьківщину, 5 вважаються такими, місце знаходження яких не встановлено.
Мужність та героїзм наших побратимів при виконанні бойових завдань є прикладом самовідданого служіння Батьківщині, українському народові, патріотизму і вірності обов'язку, непереборної мужності та стійкості в ім’я миру в нашій державі, в ім’я збереження цілісності України.

2018  Національна академія Державної прикордонної служби України