У Національній академії Держприкордонслужби України підбили підсумки освітнього процесу за 2017-2018 навчальний рік

Сьогодні, 4 вересня, у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького було проведено навчально-методичний збір з офіцерським та викладацьким складом закладу.
У проведенні навчально-методичного збору взяли участь керівний склад академії,  керівники факультетів, офіцери та викладачі вищого навчального закладу.
Мета зібрання передбачала підбиття підсумків освітнього процесу академії за 2017-2018 навчальний рік та виконання завдань на новий навчальний рік. Важливим аспектом обговорення було удосконалення освітнього процесу в академії з урахуванням вимог закону України «Про вищу освіту» та подальшого розвиту Державної прикордонної служби України, підвищення педагогічної майстерності науково-педагогічного складу прикордонної академії та узагальнення і запровадження в освітній процес академії передового досвіду вищих навчальних закладів України, органів та підрозділів Держприкордонслужби.
На початку заходу усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв загиблих в районі проведення антитерористичної операції.
«Ми схиляємо голови перед пам’яттю Героїв, які до останнього боролися за мирне майбутнє України. Ми повинні бути гідними подвигу загиблих товаришів, повинні працювати не тільки за себе, а і за них. Вважаю справою честі опікуватись учасниками АТО, сім’ями загиблих, дітьми, знедоленими війною!», — зазначив ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук.
В ході навчально-методичного збору велику увагу було приділено цьогорічним здобуткам. Варто виокремити, що  було створено Інститут підвищення кваліфікації, мета якого полягає в забезпеченні безперервного освітнього супроводу оперативно-службової діяльності персоналу Служби та реалізації загальноєвропейського принципу «ОСВІТА ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ». Крім того, створено госпіталь академії, основне завдання якого полягає у забезпеченні доступної медицини, збереженні, зміцненні та відновленні сил і здоров’я особового складу як найважливішого фактора бойової готовності військової частини. Також, акредитовано спеціальність «Право» за магістерським рівнем і спеціальність «Правоохоронна діяльність» за бакалаврським рівнем вищої освіти. Більше того, випускникам Національної академії була надана велика честь представляти Державну прикордонну службу України на Софійській площі м. Києва з нагоди 100-річчя створення Корпусу кордонної охорони Української Народної Республіки перед Президентом та всім українським народом дати клятву прикордонника, яка є уособленням історії й культури багатьох віків нашої країни;
«Ці результати свідчать, що академія розвивається планомірно, відповідно до Стратегії, прийнятої на загальних зборах колективу у 2015 році. Запорукою розвитку академії, базисом її діяльності є нарощення контингенту здобувачів освіти. Тут спостерігаються позитивні зрушення. У цьому році державне замовлення академія виконала в повному обсязі, на навчання зарахували всього 500 чол., з них 17% – учасники АТО (86 осіб).  373 особи  зараховано на бакалаврат», — додав Олег Миколайович.
Під час проведення навчально-методичного збору із офіцерським та викладацьким складом було визначено основні напрямки подальшої їх діяльності, а саме: забезпечення бойової готовності, реалізація системних змін змісту освітньої діяльності та впровадження комплексної програми морально-психологічної підготовки офіцера.
Підбиваючи підсумки генерал-майор Шинкарук Олег зазначив, що морально-психологічний стан персоналу, рівень його мотивації, оновлені навчальні програми підготовки, наявна навчально-матеріальна база та матеріально-технічне забезпечення академії дозволяють якісно виконувати покладені завдання.