«Сильніший за всіх — володіючий собою»: спортсмени Держприкордонслужби змагаються за кубок України з універсального бою

Чемпіонат Кубку України з універсального бою серед чоловіків та жінок відсьогодні стартував у місті Хмельницькому. В чемпіонаті приймають участь 132 спортсмени з 12 регіонів України. Зокрема за Кубок України з універсального бою змагаються 45 військовослужбовців Державної прикордонної служби України, серед яких 42 курсантів Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького та 3 учасники антитерористичної операції із Кінологічного навчального центру, що у Великих Мостах. Також в арсеналі команди прикордонників – 7 майстрів спорту України, 11 кандидатів у майстри спорту України та 2 чемпіони Європи.

В урочистому відкритті чемпіонату Кубку України з універсального бою взяли участь президент Громадської організації «Українська спортивна федерація «Універсальний бій», Заслужений працівник фізичної культури та спорту, заслужений тренер України Микола Подоляк, віце-президент громадської організації «Українська спортивна федерація «Універсальний бій», Директор Департаменту особового складу Державної прикордонної служби України генерал-майор Микола Маланчій, керівник Громадської організації «Українська спортивна федерація «Універсальний бій» в Хмельницькій області, ректор Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького генерал-майор Олег Шинкарук,  ректор Хмельницького національного університету Микола Скиба, заступник начальника управління молоді та спорту Хмельницької області, заступник голови фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» у Хмельницькій області Геннадій Домбровський, головний суддя змагань, суддя міжнародної категорії Анатолій Мікула та начальник управління у справах сім‘ї, молоді й спорту Хмельницької міської ради Сергій Ремез.

На початку чемпіонату Директор Департаменту особового складу Державної прикордонної служби України генерал-майор Микола Маланчій  побажав усім учасникам перемоги, впевненості у собі та у своїх силах. «Бажаю всім учасникам змагань – перемоги, в першу чергу, перемоги над собою. Впевнений, що ці змагання подарують вболівальникам яскраві і незабутні враження від чесної та безкомпромісної боротьби. Бажаю всім спортивного азарту, сили, волі до перемоги, успіху і тільки гарного настрою. Нехай переможе найсильніший!» –  наголосив Микола Маланчій.

«Ми пишаємося тим, що серед персоналу Національної академії є люди, на чию честь неодноразово підіймався прапор України та лунав Державний Гімн України, які довели усьому світові, що український спорт і українські спортсмени мають найвищий ґатунок, що наша держава є спортивною державою світового рівня», – зазначив ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук.

Загалом, змагання поділені на декілька етапів. Спочатку учасники повинні подолати смугу перешкод. Так,  під час першого етапу спортсмени виконують метання ножів та стрільбу з пневматичної зброї. Далі на учасників очікують змагання на рингу, що проходять у двох версія – «лайт» та «класика».

Зазначимо, що підготовку прикордонників  до чемпіонату Кубку України з універсального бою здійснювали тренери Національної академії Держприкордонслужби України полковник Андрій Неділько та підполковник Андрій Чудик.

«Універсальний бій загартовує особистість як фізично, так і психологічно. Після фізичного виснаження при проходженні смуги перешкод ще потрібно зібрати всю волю в кулак і вести поєдинок на рингу. Для прикордонників, насамперед, це є дуже важливо, адже нерідко під час затримання правопорушники чинять опір і потрібно застосовувати фізичну силу», – наголосив Андрій Чудик.

У цих змаганнях приймає участь і курсантка 3 курсу факультету іноземних мов і гуманітарних дисциплін Діана Ступачук. Для юної дівчини це вже не перші змагання. Спортсменка вже встигла вибороти 2 перемоги під час участі у чемпіонатах України з універсального бою.

«Змагання – це для мене шанс показати собі та іншим свої сили та уміння. Крім того, цей вид спорту гартує не тільки мою фізичну силу, але й силу духу та стійкість», – розповідає Діана.

Тож побажаємо нашим спортсменам успіхів, невичерпної життєвої енергії, величезної сили волі і нездоланного бажання перемагати.