Ветерани-прикордонники Хмельницької організації провели інформаційно-просвітницький захід з курсантами першого курсу

21 жовтня, з нагоди 100 річчю утворення Окремого корпусу кордонної охорони Української Народної республіки члени Хмельницької організації ветеранів-прикордонників та учасники АТО провели тематичну зустріч з курсантами першого курсу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Окремий корпус кордонної охорони (ОККО) був заснований у березні 1918 р. рішенням Ради Народних Міністрів Української Народної Республіки. Новостворену службу було вирішено створити при міністерстві залізничного сполучення. Його начальником став полковник Володимир Желіховський – кадровий офіцер, який з липня 1914 р. обіймав посаду командира батальйону 4-го Німанського прикордонного полку.

Ветерани ознайомили курсантів з історію формування та існуванням кордонної охорони  УНР в період 1918-1921 років, сучасної історії Державної прикордонної служби України та Національної академії.

Зустріч відбулася результативною. Свідченням цього була значна кількість запитань, від учасників зібрання, яких зацікавила історія тих часів.

Також курсантів проінформували про те, що Подільський край для прикордонників був і є місцем, де в різні часи вони несли свою нелегку службу охоронців кордону та мали особливі відзнаки у форми одягу – петлиці жовтогарячого кольору із зеленим кантом. Зелений колір, як і колись продовжує жити у формі одягу сучасних прикордонників.

Цікавою була розповідь, захисника територіальної цілісності України полковника запасу Миколи Мандзюка про героїв – військових з якими йому довелось зустрічатись на сході.

Зустріч завершилась хвилиною мовчання по вшануванню пам’яті Героїв – прикордонників усіх часів, що віддали своє життя за нашу Батьківщину – Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.