Лави прикордонників Національної академії Держприкордонслужби України поповнили юні школярі

Сьогодні, 12 грудня, у Хмельницькій спеціалізованій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 відбулася незабутня та знакова подія: 32 юнаки та дівчини стали юними захисниками державних рубежів. В урочистій обстановці діти проголосили слова клятви «Юного друга прикордонника» та першими стали в однострій «зелених кашкетів» Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

В урочистій церемонії посвяти участь взяли ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук, директор спеціалізованої середньої загальноосвітньої школи № 1 Олена Броварська та начальники факультетів вищого навчального закладу Державної прикордонної служби України.

Захід розпочався святково – лунали національно-патріотичні пісні, а учні старших класів та батьки школярів оплесками вітали підростаюче покоління  зміни вартових державного рубежу.

Школярі колективу «Юних друзів прикордонників» в урочистій обстановці пообіцяли: берегти честь учня своїм сумлінним навчанням, культурною поведінкою; виховувати в собі найкращі людські якості: мужність, чесність, порядність, гуманність; цінувати і берегти дружбу, бути вірним і надійним другом; свої знання, уміння і працю спрямовувати на процвітання України; бути взірцем для всіх.

Після складання урочистої клятви восьмикласники отримали від прикордонників спеціальні атрибути – символічні зелені берети, краватки та посвідчення. Крім того, вперше на Хмельниччині, керівник Національної академії Олег Шинкарук вручив новоспеченим юним прикордонникам символічний Штандарт Чоти «Юних друзів прикордонників» як символом новоствореного військового підрозділу.

На завершення урочистостей прикордонники побажали хлопцям і дівчатам вирости справжніми патріотами своєї держави та зробили спільне фото на згадку.

Зазначимо,  що у сьогоднішній непростий для країни час вкрай важливо активно популяризувати військову службу серед молоді та виховувати  у підростаючого покоління військово-патріотичний дух та любов до Батьківщини.