Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького святкує 26-у річницю

Сьогодні, 14 грудня 2018 року, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відзначила свою 26-у річницю від дня заснування. Це свято – символ того, що навчальний заклад об’єднує у собі історичне минуле та сучасний освітній процес. Проте цього року святкування Дня академії відбулося по-особливому.

Урочистості розпочалися на стройовому плацу вишу.

У святкових заходах взяли участь представники органів державної влади, Адміністрації Держприкордонслужби України, ветерани-прикордонники, персонал академії та почесні гості.

Відкриваючи урочисте зібрання, ректор вищого навчального закладу Державної прикордонної служби генерал-майор Олег Шинкарук зазначив, що в усі часи професія прикордонника об’єднувала у своїх лавах кращих представників нашого народу. Нинішні охоронці кордону в час надзвичайно складних випробувань гідно продовжують звитягу минулих поколінь.

Олег Миколайович подякував всьому персоналу Національної академії за сумлінне виконання службових обов’язків, чесну службу Батьківщині та безцінний вклад кожного військовослужбовця, працівника академії в справу підготовки висококваліфікованих офіцерів для підрозділів охорони державного кордону України.

З вітальною промовою до всіх присутніх звернувся Директор Департаменту особового складу Держприкордонслужби України генерал-майор Микола Маланчій.

«Академія вірно визначає головні акценти та швидко переформатовує освітній процес орієнтуючись на виклики сьогодення. У складний період колектив академії зберігає та примножує свої багаторічні традиції, употужнює матеріально-технічну базу, робить все, щоб не розгубити кадровий потенціал. Усе це зміцнює заслужений авторитет і загальне визнання» – зазначив генерал-майор Микола Маланчій.

Зокрема, під час своєї промови Микола Олександрович згадав всіх тих Героїв, які в боротьбі з російським агресором віддали своє життя: «Ми пам’ятаємо: 433 поранених, 12 із яких – представники академії, Павла Дияка та ще 69 прикордонників, які віддали найцінніше – своє життя, самовіддано захищаючи Батьківщину. Вічна слава і пам’ять героям!».

Після цих слів хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять Героїв, які загинули в запеклих боях за територіальну цілісність та незалежність України.

Під час урочистостей було доведено указ Президента України, накази Міністерства внутрішні справ та Голови Держприкордонслужби про заохочення персоналу академії та вручено державні нагороди й відомчі відзнаки з нагоди річниці академії.

Зазначимо, що за час свого існування Академія стала провідним навчальним закладом з підготовки справжніх патріотів нашої Батьківщини, які на високому професійному рівні виконують відповідальні завдання з охорони державного кордону України.

Так, за 26 років навчальний заклад виріс від простого артилерійського училища до Національної академії, аналогів якій не має у всій Україні. Завдяки якісній, кваліфікованій підготовці зі стін академії випустилися понад 10 тисяч офіцерів-прикордонників.

Академія пишається своїми досягненнями. На сьогодні Національна академія Державної прикордонної служби України – багатопрофільний спеціалізований вищий навчальний заклад, що має у своїй структурі 5 факультетів; інститут підвищення кваліфікації персоналу; докторантуру та ад’юнктуру; центр забезпечення навчального процесу; мовний центр; відділи, служби та підрозділи забезпечення.