Водохреща у Національній академії Держприкордонслужби

Один із дванадцяти найбільших празників церковного року – Хрещення Господнє та Богоявлення відсвяткували в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Традиційно в цей день багато людей вирушать купатися в ополонку, віруючи в цілющу силу хрещенської води, і будуть відправляти один одному радісні привітання з Водохрещем Господнім.
Адже здавна вважається, що на Водохреща відкриваються небеса і вода набуває цілющих властивостей, які зберігає протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.

З метою збереження, популяризації та розвитку народних традицій та обрядів, сьогодні 19 січня біля озера, що на території польового центру забезпечення навчального процесу єдиного в Україні вищого навчального закладу Держприкордонслужби, військовим священиком (капеланом), Протоієреєм отцем Дмитром проводився обряд освячення води.

Цього дня всі бажаючі змогли відчути на собі цілющу силу освяченої води, прийнявши обряд занурення в ополонку, яка мала форму імпровізованого хреста. Розпочав святкову купелю ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук . До нього приєднались офіцери та курсанти академії, які пройшли медичний огляд і отримали дозвіл лікарів на так зване «моржування».

Незважаючи на досить прохолодну воду, прикордонники сміливо занурювалися у воду, демонструючи власним прикладом свою відданість козацьким традиціям українського народу.

Ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук побажав своїм підлеглим міцного здоров’я, миру та добробуту.

Біля озера було встановлено намети, в яких бажаючі могли обігрітися біля польової пічки та випити горнятко гарячого чаю.

Після освячення води отець Дмитро окропив курсантів та навчальні приміщення академії свяченою водою.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.