Військовослужбовці Національної академії Держприкордонслужби взяли участь в урочистостях, присвячених 100-річчю Соборності

День Соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося рівно 100 років тому.

З нагоди свята керівництво та персонал Національної академії Державної прикордонної служби України взяли участь у низці урочистих та святкових заходів, які відбулися на межі Хмельницької та Тернопільської областей, а також у місті Хмельницький.

Історично проголошення злуки було призначено на 12 годину 22 січня 1919, тож не порушуючи минулого, сьогодні рівно об 12 годині делегації двох областей зустрілися на мості через річку Збруч утворивши традиційний «живий» коридор між двома берегами. Після того як на середині мосту учасники заходу – хмельничани та тернополяни обмінялися хлібами, колона вирушили до пам’яника Роману Шухевичу.

Урочистості розпочалися з підняття Державного Прапору під Державний Гімн України. Після спільної молебні за єдність України розпочався об’єднаний концерт двох областей-сусідів.

«День Соборності має дуже велике значення для усієї країни, тому що в цей день відбулося єднання двох республік і одного народу. Для мене, як і для кожного українця – це дуже знаменна подія. Ми повинні пам’ятати, що нас всіх об’єднує головна мета – майбутнє нашої країни. І наша сила у єдності!  Слава Україні!», — зазначив ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук.

Зазначимо, що вчора, напередодні Дня Соборності України,  у конференц-залі  Національної академії Держприкордонслужби для науково-педагогічного складу та офіцерів структурних підрозділів було проведено просвітницький відео лекторій на тему «Соборність – як національна ідея». Захід  відбувся за участі керівництва академії та працівників Департаменту освіти і науки Хмельницької Обласної Державної Адміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.