Міжнародна конференція “Врахування гендерних питань у навчальних програмах закладів вищої освіти сектору безпеки оборони”

19 березня відбулася Міжнародна конференція “Врахування гендерних питань у навчальних програмах закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони”, організована Представництвом ООН Жінки в Україні.

Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького представляли: ректор вишу генерал-майор Олег Шинкарук, заступник із наукової роботи полковник Олена Волобуєва та начальник кафедри педагогіки та соціально-економічних дисциплін полковник Валентина Мірошниченко.

Конференція організована з метою створення платформи для обміну досвідом та підходами між представниками закладів вищої освіти сектору безпеки оборони України та профільними експертами з ЄС, НАТО та країн-сусідів з питань врахування гендерної тематики в навчальних програмах із дотриманням  вимог Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року.

На початку заходу до присутніх звернулася Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та Представниця ООН Жінки в Україні Анастасія Дівінська.

Ректор академії генерал-майор Олег Шинкарук виступив з промовою щодо особливостей реалізації гендерної політики в Національній академії та зазначив, що у прикордонному відомстві не має розмежування на жіночі, чоловічі професії.

«За 27 років Академія підготувала понад 10 тис офіцерів, з них – понад 1 тис офіцерів жінок. Це свідчить про те, що на всіх етапах професіоналізації сучасного прикордонника ми враховуємо зміни, які відбуваються на міжнародному та національному рівнях щодо ролі жінки в суспільстві та у прикордонному відомстві зокрема», – зазначив очільник Академії в ході конференції.

Додамо, що  в ході заходу учасники конференції мали можливість обмінятися найкращими практиками і методиками щодо аспектів дотримання гендерного балансу в освітньому процесі та впровадження підготовки фахівців з огляду на забезпечення різноманітних потреб чоловіків і жінок у сфері безпеки і оборони, а також важливості інституціоналізації гендерної проблематики в навчальних програмах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.