У Національній академії Держприкордонслужби проводиться чемпіонат з універсального бою серед курсантів випускних курсів

На тижні, з 1 по 5 квітня, у приміщенні спорткомплексу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбувається чемпіонат з універсального бою серед курсантів випускних курсів закладу.

В чемпіонаті беруть участь 204 спортсмени, з яких 168 хлопців та 36 дівчат. Такі змагання у Національній академії проводяться вперше серед випускників навчального закладу.

Даний вид спорту являє собою двоборство, яке включає подолання спеціальної смуги перешкод зі стрільбою, метання ножа та після хвилинної підготовки поєдинок на ринзі.

«Універсальний бій поєднує в собі основні уміння, якими повинен володіти кожен захисник держави. Це вид спортивного двоборства, в якому загартовується рішучість, витривалість, сміливість, а найголовніше впевненість у своїх силах», – зазначив начальник кафедри фізичної підготовки та особистої безпеки полковник Андрій Мельников.

Чемпіонат з універсального бою серед чоловіків та жінок буде тривати до  5 квітня. В чемпіонаті беруть участь тільки курсанти випускники. Професійні спортсмени до змагань не допускаються, що дає випускникам-спортсменам бути рівним у двоборстві.

На початку чемпіонату ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук  побажав усім учасникам перемоги, і в першу чергу, перемоги над собою.

«У надзвичайно важкий час прикордонники протистоять агресору, правопорушникам, контрабандистам, і зі зброєю в руках чи без, повинні вміти себе захистити, бути фізично розвинутими.

Голова Держприкордонслужби України генерал-полковник Петро Цигикал вимагає щоб всі офіцери, які випускаються зі стін академії вміло володіли самбо, прийомами рукопашного бою, знали що таке універсальний бій. Це і моя вимога також, тому що особиста безпека завжди була і буде для нас на першому місці», – наголосив Олег Миколайович.

«Універсальний бій загартовує особистість як фізично, так і психологічно. Після фізичного виснаження при проходженні смуги перешкод ще потрібно зібрати всю волю в кулак і вести поєдинок на рингу. Для прикордонників, насамперед, це є дуже важливо, адже нерідко під час затримання правопорушники чинять опір і потрібно застосовувати фізичну силу», – додає головний суддя змагань підполковник Андрій Чудик.

Тож побажаємо нашим спортсменам успіхів, невичерпної життєвої енергії, величезної сили волі і нездоланного бажання перемагати.

Вітаємо всіх спортсменів, бажаємо нових звершень та перемог!