У Національній академії Держприкордонслужби відбувається збір психологів силових структур Хмельниччини

08 квітня у Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбувається навчально-методичний збір психологів за участю координатора осередку психологічної кризової служби Хмельниччини Марини Маліновської.

У заході беруть участь провідні психологи навчального закладу, міста Хмельницького та силових структур Хмельницького гарнізону.

Навчально-методичний збір розпочато з проведення тренінгу по роботі з втратами за темою: «8 – крокова програма ведення груп психологічної підтримки для дорослих, які втратили близьких людей».

Програма тренінгу є результатом 20-річного досвіду норвезького Центру по роботі з важкими втратами  університетської лікарні Акерсгус.

«Переживання психологічної травми або втрати – довготривалий і болісний процес. Це потребує часу і великої душевної роботи. Ніщо не може прискорити «одужання» і повернення до нормального життя, ніхто не може знизити гостроту переживань чи захистити від болю – цей шлях кожен проходить сам. Але якщо травмована особистість знаходиться в дбайливому соціальному оточенні, вона одержує надію –  надію на одужання та повноцінне життя», – зазначила Марина Миколаївна.

«Саме у таких складних ситуаціях необхідна підтримка психолога, бесіда з психологом, яка дозволяє людині розповісти про свої ускладнення, побачити все з іншого боку, винайти ресурси для розв’язання проблеми, отримати підтвердження своєї компетентності, придбати новий життєвий досвід», – додала Марина.

Завдяки співпраці з психологічною кризовою службою Хмельницької області психологи отримають фахову допомогу та навчання по роботі з втратами, зокрема бойовими.

Досвід, отриманий під час тренінгу, буде важливим для подальшої професійної діяльності з питань супроводу та підтримки тих, хто втратив близьких.

Зазначимо, що навчально-методичний збір  з провідними психологами Хмельниччини триватиме протягом трьох діб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.