У Національній академії відбулися урочистості з нагоди Дня Прикордонника

Сьогодні, 24 квітня, напередодні професійного свята – Дня прикордонника у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького  відбулися урочистості заходи.

Зазначимо, що День прикордонника України почали відзначати 30 квітня. Відповідний Указ про святкування саме у цей день професійного свята охоронців державного рубежу Президент України Петро Порошенко підписав 27 квітня 2018 року.

 У святковому заході участь взяли ректор Національної академії генерал-майор Олег Шинкарук, перший ректор академії, Голова Державного комітету у справах охорони Державного кордону генерал – полковник Борис Олексієнко, керівники силових структур Хмельниччини, ветерани-прикордонники та персонал навчального закладу.

Розпочалися урочистості із внесення Державного Прапора України і  Прапора Державної прикордонної служби, після чого усі присутні спільно виконали Державний Гімн України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять прикордонників усіх поколінь.

На початку заходу ректор прикордонного вишу зачитав вітальне слово Голови Держприкордонслуби України генерал-полковника Петра Цигикала.

«Сьогодні, коли ми відзначаємо 101 річницю українського прикордонного відомства, прикордонники незалежної України своєю мужністю, відданістю Батьківщині та професіоналізмом довели, що є гідними спадкоємцями українських героїв, які утверджували українську кордонну службу та її державний кордон. Щиро дякую усьому особовому складу за самовіддану службу та працю на благо нашої країни!», – йшлося у зверненні.

З нагоди свята військовослужбовцям та працівникам Національної академії було вручено відомчі нагороди та грамоти.

Додамо, що Державна прикордонна служба України стрімко реформується та займає відповідальне місце в системі безпеки держави, як правоохоронний орган спеціального призначення.

Поряд з тим, Національна академія займає гідне місце в системі прикордонного відомства. Варто виокремити, що за останні декілька років значно розширено мережу спеціалізованих вчених рад, збільшено науковий потенціал, створено Інститут підвищення кваліфікації та госпіталь академії, науково-дослідний інститут та інститут підготовки керівних кадрів.

Крім того, у цьому році Національна академія стала асоційованим членом агенції прикордонної та берегової охорони FRONTEX.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.