ХХVІ конференція наукового товариства слухачів, курсантів, студентів, ад’юнктів, докторантів та молодих вчених Національної академії Державної прикордонної служби України

16-17 травня 2019 року у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького було проведено ХХVІ конференцію наукового товариства слухачів, курсантів, студентів, ад’юнктів, докторантів та молодих вчених за темою: «Підсумки організації наукової роботи слухачів, курсантів, студентів, ад’юнктів, докторантів та молодих вчених академії за 2018/2019 навчальний рік та завдання щодо її подальшого поліпшення».

Конференцію було розпочато 16 травня 2019 року в секціях на факультетах. На засіданнях секцій виступили слухачі, курсанти, студенти, ад’юнкти, докторанти та молоді вчені, які стали переможцями загальноакадемічного та Х-го Всеукраїнського студентсько-курсантського конкурсів наукових праць.

17 травня 2019 року було проведено заключне засідання конференції під головуванням ректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, лауреата Державної премії України у галузі науки і техніки, заслуженого працівника освіти України, доктора технічних наук, професора генерал-майора Олега Миколайовича Шинкарука, який відкрив конференцію і привітав усіх присутніх з Днем науки та 25-ю річницею наукової діяльності прикордонного відомства України.

У вітальному слові ректор звернув увагу на те, що прикордонна наука – це живий організм, який динамічно розвивається, її здобутки є визначальною умовою розвитку прикордонного відомства, підготовки висококваліфікованих офіцерських кадрів, а також зазначив, що значну увагу в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького приділено залученню усіх категорій, тих хто навчається, до наукової діяльності.

Приємно відзначити, що наукова діяльність стрімко йде вперед, забезпечує при цьому розвиток усієї освітньої діяльності академії, прикордонного відомства загалом.

Починаючи з дослідження широкого діапазону наукової проблематики в рамках опрацювання курсових, бакалаврських, магістерських кандидатських і докторських робіт, слухачі, курсанти, студенти, ад’юнкти, докторанти і молоді вчені отримують та розвивають уміння та навички наукової діяльності, що є надзвичайно важливим для сучасного офіцера-прикордонника, який повинен гідно представляти Україну під час виконання службових завдань.

Діяльність наукового товариства у 2018/2019 навчальному році було здійснено у рамках освітнього процесу, в контексті виконання завдань наукової та науково-технічної діяльності Національної академії. У звітному періоді в академії працювало 37 гуртків наукового товариства, в яких брали участь 36 слухачів, понад 300 курсантів, студентів, докторантів, ад’юнктів і молодих вчених та понад 150 викладачів академії. Робота у наукових гуртках охоплювала майже всі форми освітньої діяльності.

Результати аналізу роботи наукових гуртків наукового товариства, показують, що члени наукового товариства академії з почуттям високої відповідальності проводили наукову роботу. Найбільш активно та якісно цю роботу було проведено на кафедрах:

кримінального права та процесу – начальник кафедри майор юстиції Орловська Наталя Анатоліївна, голова ради відділення – підполковник юстиції Степанова Юлія Петрівна;

транспортних засобів та спеціальної техніки – начальник кафедри полковник Осташевський Сергій Анатолійович, голова ради відділення – підполковник Левков Володимир Васильович;

перекладу – начальник кафедри полковник Блощинський Ігор Григорович, голова ради відділення – працівник Герасімова Оксана Миколаївна.

конституційного, адміністративного та міжнародного права – начальник кафедри полковник юстиції Зьолка Валентин Леонідович, голова ради відділення – підполковник юстиції Царенко Ольга Михайлівна;

прикордонного контролю – начальник кафедри полковник Лисак Павло Петрович, голова ради відділення – полковник Сичевський Юрій Олексійович;

педагогіки та соціально-економічних дисциплін – начальник кафедри полковник Мірошніченко Валентина Іванівна, голова ради наукового товариства кафедри працівник Гончаренко Ольга Анатоліївна.

Дипломи переможців Х Всеукраїнського студентсько-курсантського конкурсу наукових праць отримали 24 курсанти і студенти академії; за підсумками роботи наукового товариства було вручено перехідні кубки «За кращу організацію наукової роботи слухачів, курсантів і студентів ад’юнктів, докторантів і молодих вчених» серед факультетів та кафедр; за активну участь у роботі наукового товариства ректор Національної академії нагородив слухачів, курсантів, студентів, а також наукових керівників, керівників відділень і гуртків наукового товариства Національної академії.

Члени наукового товариства академії це не просто слухачі, курсанти, студенти, ад’юнкти, докторанти і молоді вчені, а майбутнє прикордонної науки, що забезпечує подальший розвиток Державної прикордонної служби України!