ЗАСІДАННЯ РАЗОВОЇ ДОКТОРСЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ВЧЕНОЇ РАДИ В ГАЛУЗІ ПСИХОЛОГІЇ

13 червня 2019 року в Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького (НАДПСУ) було проведено засідання разової докторської спеціалізованої вченої ради в галузі психології.
Ректор Національної академії, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заслужений працівник освіти України, доктор технічних наук, професор генерал-майор Олег ШИНКАРУК зазначив, що з 2014 року наукову діяльність в Національній академії повністю переформатовано. Без науки немає освіти.
Сьогодні в НАДПСУ увесь освітній процес здійснюється на наукових засадах на всіх етапах професіоналізації охоронців кордону нової генерації, які гідно представляють Україну на державному кордоні.
На теперішній час у Національній академії функціонують п’ять спеціалізованих вчених рад, з яких чотири докторські в галузях військових, технічних, юридичних, педагогічних наук; спеціалізована вчена рада з державного управління, а також кандидатська рада із психології.
Науковий потенціал академії досить потужний. Ми пишаємось тим, що в академії за останні роки кількість докторів наук збільшено до 50 осіб (у 2014 році таких було лише 7), а кількість кандидатів наук доведено до 208 осіб. У Національній академії працює 32 професори, 106 доцентів та 6 старших наукових співробітників, навчається велика кількість здобувачів, функціонує докторантура та ад’юнктура, засновано науково-дослідний інститут. Динаміка підготовки кадрів вищої кваліфікації свідчить, що підготовка кадрів вищої кваліфікації є невід’ємною складовою діяльності академії. Результатом такої активізації наукової діяльності стало присудження колективу науковців Національної академії Державної премії України у галузі науки і техніки. Керівництво країни високо оцінило їх науковий доробок.
В травні цього року ми відзначили 25 річницю створення науки прикордонного відомства.
Національна академія стала 40-м закладом вищої освіти, який входить до мережі партнерських академій FRONTEX, що відкриває для нас нові можливості: додаткове фінансування, обмін досвідом, імплементацію європейських освітніх стандартів, доступ до навчальних ресурсів та онлайн-курсів за міжнародними стандартами.
Щодо розвитку психологічної науки, вона активно розвивається. Науковці в академії досліджують актуальні питання щодо покращення морально-етичного забезпечення професійної діяльності всіх категорій персоналу Державної прикордонної служби України.
Спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій з психологічного напрямку існують з 1995 року.
З того часу в академії було захищено 186 дисертацій з психологічних наук. Три дисертації на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук (професор Матеюк О. А., професор Потапчук Є. М., професор Сафін О. Д.) та 83 дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук, а також понад 100 кандидатських дисертацій – здобувачами з інших закладів та установ України. Це стало можливим завдяки плідній праці всіх тих науковців, які в ці роки були членами спеціалізованих вчених рад, офіційними опонентами наших здобувачів, а також завдяки наполегливій праці всього колективу академії.
На засіданні спеціалізованої вченої ради 13.06.2019 року було захищено докторську дисертацію з психологічних наук працівником ПОТАПЧУК Наталією Дмитрівною – старшим науковим співробітником відділення підготовки науково-педагогічних кадрів вищої категорії науково-дослідного відділу НАДПСУ.
Щиро вітаємо Наталію Дмитрівну з успішним захистом!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.