У Національній академії Держприкордонслужби курсанти першого курсу набору 2019 року склали військову присягу на вірність Українському народові

Пройшло зовсім небагато часу від того, як вони здолали конкурсний відбір і були зараховані на навчання до академії. І сьогодні, 7 вересня 2019 року, гордо одягнувши прикордонну форму, перед лицем своїх батьків, побратимів, вони присягнули на вірність Українському народові і стали повноправними членами курсантської сім’ї Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.

Привітати військовослужбовців із цією знаменною подією у їх житті прибули: виконуючий обов’язки Директора департаменту персоналу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Сердюк, народний депутат України Сергій Лобазюк, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, виконувач обов’язки Голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, керівники силових відомств Хмельниччини, духовенство, рідні та друзі курсантів.

Розпочався захід з виконання Державного Гімну України.

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся виконуючий обов’язки Директора департаменту персоналу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Сердюк.

«Вибір професії прикордонника у час, коли наша країна протистоїть збройній агресії – це вчинок, гідний справжніх патріотів», – зазначив він. Сергій Сердюк звернувся до командирів та викладачів: «Батьки вам довірили найдорожче – своїх дітей! Навчайте та виховуйте їх так, щоб батьки вам казали тільки слова вдячності. Бережіть їх, це наше майбутнє, це майбутня гордість і слава прикордонного відомства України!».

Також Сергій Іванович закликав всіх присутніх вшанувати світлу пам’ять всіх тих прикордонників, які одними з перших стали на захист національних інтересів нашого народу і відали за незалежність та територіальну цілісність України власне життя.

Курсантська родина Національної академії поповнилася на 401 особу, з них 67 дівчат. Вони є представниками 24 областей України, 152 майбутніх офіцера-прикордонника закінчили військові ліцеї, 48 курсантів першого курсу є представниками військових династій, продовжувачами почесної справи — захисника кордонів Батьківщини, 3 курсанти брали участь в антитерористичній операції. 23 першокурсники є кандидатами та майстрами спорту з різних видів спорту.

Протягом 30 днів, на базі Польового навчального центру Національної академії, першокурсники пройшли загальну-військову прикордонну підготовку. Майбутніх офіцерів навчали відпрацьовувати алгоритм ведення тактичних дій під час умовного наступального й оборонного бою. Вони отримали знання з питань вогневої, фізичної, інженерної, топографічної, стройової, гуманітарної підготовки.

В урочистому строю молоде поповнення Держприкордонслужби уважно слухали щирі настанови та побажання вельмишановних гостей. Настала хвилююча мить, яка залишиться у серцях кожного першокурсника – проголошення священних слів Військової присяги.

Наприкінці урочистої частини, вже традиційно, священнослужителі освятили військовослужбовців та благословили їх на військову справу.

Завершився ритуал прийняття Військової присяги урочистим маршем молодого поповнення Держприкордонслужби України.

Зазначимо, що персонал Національної академії Державної прикордонної служби України вирішив цілий ряд складних завдань спрямованих на подальше підвищення якості навчального процесу щодо підготовки офіцерських кадрів для органів охорони державного кордону України. Все це дає можливість забезпечити готовність випускника до дій в умовах різких змін обставин на державному кордоні, готовності його до самозахисту та застосування сили в різних умовах обстановки.

Бажаємо всім курсантам першого курсу, набору 2019 року, впевненості та максимальної самовіддачі. Для багатьох цей крок – екзамен на мужність та зрілість, подолання сходинок до офіцерських зірок.