Актуальність міжнародного гуманітарного права та міжнародних правил і стандартів правоохоронної діяльності у секторі безпеки і оборони

У період з 11 по 12 вересня 2019 року, відбувся візит до Національної академії делегата по роботі з правоохоронними органами Міжнародного Комітету Червоного Хреста громадянка Румунії Клаудіїї ЛУПЕА.

Метою візиту було проведення навчального семінару для персоналу Державної прикордонної служби України на тему «Міжнародне гуманітарне право та міжнародні правила і стандарти правоохоронної діяльності».

Супровід делегата здійснювала експерт з правоохоронних питань міжнародної організації громадянка України Тетяна СОКОЛАН.

У роботі навчального семінару від академії брали участь 26 курсантів факультету правоохоронної діяльності.

Делегат від Міжнародного Комітету Червоного Хреста надала інформацію щодо загальної роботи міжнародної організації. Учасникам було представлено програму налагодження співпраці із збройними силами та органами безпеки; викладено основні права та обов’язки правоохоронних органів. Також представники міжнародної організації зупинилися на нормативно-правовому регулюванні діяльності правоохоронних органів, застосуванні сили.

Особливу увагу було також зосереджено на викладанні матеріалу, що відносився до застосування вогнепальної зброї, порядку затримання та тримання під вартою, порядку огляду та вилучення, вразливих груп, особам, які зникли безвісти. Учасникам міжнародного заходу було доведено Кодекс поведінки співробітників правоохоронних органів.

Проведення занять з курсантами академії викликали у них інтерес, тому після розгляду кожної теми відбувалося її активне обговорення. У слухачів виникало багато запитань, на які пані Клаудіа ЛУПЕА надавала конструктивні відповіді.

Роботу першого дня візиту було завершено о 16.30.

О 09.00 12 вересня 2019 року робота іноземної делегації в академії була продовжена.

За результатами проведених занять курсанти та студенти академії отримали актуальні знання, які у подальшому будуть застосовувати на практиці у ході служби в підрозділах охорони кордону. Зокрема було проведено такі заняття на теми: «Основні принципи та джерела міжнародного гуманітарного права», «Ведення бойових дій», «Обов’язки надавати допомогу власному населенню / забезпечувати населення предметами першої необхідності», «Обов’язок надавати дозвіл та полегшувати доступ гуманітарної допомоги».

Слухачі у ході занять опрацьовували різноманітні тести, які їм надавалися для розв’язання.

Надана для розгляду інформація викликала неабиякий інтерес у тих, хто навчається, і була цікава для сприйняття. Відбувалося жваве обговорення представлених для сприйняття тем.

За результатами роботи визначено пріоритетні напрями подальшої співпраці між Національною академією Міжнародним Комітетом Червоного Хреста.