У Національній академії Держприкордонслужби вшанували пам’ять загиблих прикордонників

Сьогодні, 15 червня, у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького відбувся захід, присвячений дню вшанування пам’яті прикордонників загиблих під час проведення антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил у південно-східних областях України.

Літо 2014-го стало найтрагічнішим у новітній історії прикордонного відомства. Протягом червня-серпня 2014 року внаслідок нескінчених атак російського агресора, бойових зіткнень під Зеленопіллям, Красна-Талівкою, Довжанським, Маріуполем та інших місцях, загинули 57 та зникли безвісти 5 прикордонників.

Перші втрати Державна прикордонна служба України понесла в районі проведення антитерористичної операції в червні 2014 року.

Так, 14 червня 2014 року на околиці міста Маріуполя, із засідки була обстріляна колона автомобілів, яка рухалася з Навчального центру до управління Донецького прикордонного загону. Обстріл вівся з автоматів, гранатометів та снайперської зброї. Прикордонники дали гідну відсіч ворогу, але внаслідок бойового зіткнення загинуло 5 наших побратимів, а 10 військовослужбовців отримали поранення.

Серед загиблих Героїв, які ціною власного життя боронили священний та недоторканий кордон України і загинули під час обстрілу, були майори Віталій Вінніченко та Микола Зайцев, прапорщик Володимир Гречаний, старшина Сергій Єпіфанов та працівник Олександр Островський.

Також, 07 червня 2015 року виконуючи бойове завдання з охорони морської ділянки державного кордону внаслідок підриву катеру на ворожій міні загинув головний старшина Маріупольського загону морської охорони Антон Маслій.

На стройовому плацу академії вшанували також світлу пам’ять батьків курсантів: старшого прапорщика Вячеслава Пелехатого –  старшого техніка 80 окремої десантно-штурмової бригади, який загинув при звільненні міста Слов’янськ 10 червня 2014 року та молодшого сержанта Павла Коснара –  командира ракетно-зенітного відділення  25 окремої повітрянодесантної бригади,  який загинув у місті Луганськ 14 червня 2014 року.

Пам’ятна церемонія розпочалась зі спільного виконання Державного Гімну України. Право підняти Державний Прапор України було надано курсанту 321 навчальної групи Євгену Коснару, батько якого загинув, захищаючи незалежність та цілісність України. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх українських воїнів і мирних громадян України, що загинули у війні, яку розв’язав російський агресор.

Також, напередодні, в неділю, 14 червня, у каплиці Архистратига Божого Михаїла та всіх небесних Воїнств, що знаходиться на території академії,  було проведено панахиду за загиблими прикордонниками.

Всі заходи відбувались з дотриманням умов карантину.

Військовослужбовці Держприкордонслужби своїм героїзмом, мужністю та відвагою вписали славетну сторінку в історію України.

Ми схиляємо голови перед Героями, які до кінця останнього подиху залишились вірними священним зобов’язанням Військової Присяги й віддали своє життя за Україну.

Усіх військовослужбовців, які загинули під час виконання завдань в районі проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил, відзначено державними нагородами, а старшому лейтенанту В’ячеславу Семенову, полковнику Євгену Пікусу, генерал-майору Ігорю Момоту надані високі звання «Героя України» (посмертно).

Вічна пам’ять Героям і вічна їм Слава!