Медовий Спас

Перший Спас – медовий, будьте всі здорові!

Сьогодні, 14 серпня, християни східного обряду  святкують Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього – Перший або Медовий Спас.

Також цього дня православна і католицька церква згадує і сім мучеників Маккавеїв: Авіма, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Аліма і Маркела, їхню матір Соломію та їхнього вчителя Єлеазара, які в 166 р до н. е., за часів царя Антіоха Єпіфана, були страчені за відмову вклонятися язичницьким богам.

Свято Маковея є першим осіннім святом, з яким пов’язують закінчення літа.

Традиційно до церкви в цей день віряни приносять букети квітів — маковійчики або маковейки, щоб їх освятили. Також крім маку, в цей день заведено святити мед.

Вже зранку у каплиці Архистратига Божого Михаїла та всіх небесних Воїнств, що знаходиться на території академії,  було проведено обряд освячення води та меду.

Керівництво та персонал Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького щиро вітає всіх зі святом! Нехай цей Медовий Спас буде для всіх радісним, щедрим та щасливим. Бажаємо щастя, успіху та внутрішньої гармонії. Нехай Господь захищає вас від негараздів і труднощів, а натомість подарує багато шансів досягти поставленої мети!

Божого всім благословення!