Вшанування пам’яті Героя України полковника Євгенія Пікуса

Керівництво та персонал Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького вшанували сьогодні пам’ять побратима – Героя України полковника Державної прикордонної служби України Євгенія Пікуса, який героїчно загинув 25 серпня 2014 року, захищаючи рідну землю від агресора на ділянці Луганського прикордонного загону.

Полковник Євгеній Пікус родом із Вінниці. У 2014-му він служив поблизу Красної Талівки на Луганщині. 25-го серпня 2014 року туди зайшла ворожа диверсійно-розвідувальна група, яка діяла під прикриттям бронетранспортерів, БМП та бойових вертольотів. Євгеній Пікус особисто надавав вогневу підтримку побратимам та загинув від кулі ворожого снайпера. Разом з ним в цьому бою Україна втратила ще трьох прикордонників — В’ячеслава Фірсова, Дмитра Арнаута та Олега Сороченка.

За мужність і героїзм, виявлені в боях з російськими окупантами Євгеній Пікус відзначений низкою державних нагород та  Зіркою Героя України.

Євгеній Пікус, а також його брат-близнюк Михайло навчалися у Національній академії та вже курсантами, а згодом офіцерами, показували приклад принциповості та відданості Україні.

Сьогодні ректор академії генерал-майор Олександр Луцький відвідав могилу Євгенія Пікуса у Вінниці. Вшанувати пам’ять загиблого прийшли також родичі та бойові побратими. Присутні вшанували пам’ять Героя хвилиною мовчання та поклали квіти. Капелан Дмитро Махота провів поминальний молебень.

Пригадуючи те, яким був Євгеній за життя, військовослужбовці зазначили, що чоловік завжди стійко та мужньо виконував бойові завдання, виявляв сміливість, завжди приходив на допомогу побратимам, був непримиримим до будь-яких порушень та несправедливості.

Пам’ятаймо тих, кому ми завдячуємо нашим миром та спокоєм!

Слава Героям!