(ВІДЕО) У Національній академії Держприкордонслужби новий 2020-2021 навчальний рік розпочався за участі Прем’єр-міністра України

Сьогодні, 1 вересня, у  Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького урочисто розпочався новий навчальний рік.

Разом з науково-педагогічним складом, військовослужбовцями та персоналом академії участь у заходах взяли Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Голова Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Дейнеко, Голова Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитро Габінет, заступник голови Обласної ради Валерій Лесков, народні депутати та інші поважні гості.

В цей день на плацу відбулась і особлива подія – посвята в курсанти першого курсу набору 2020 року. Загалом лави академії поповнили близько 400 осіб, які також отримали свої перші курсантські погони та зелені берети. При цьому берет вони змогли вдягнути пройшовши військово-прикордонну підготовку.

Прем’єр-міністр подякував викладацькому складу за самовіддану роботу та підготовку найкращих випускників для Державної прикордонної служби України. Новим курсантам академії очільник Уряду побажав успіхів у навчанні, а також вручив погони та берети.

«У цей навчальний заклад вступають молоді люди, отримують зелені берети та разом з ними – відповідальність та обов’язки перед країною. Ви перші, хто зустрічає гостей країни, і ви перші, хто дає відсіч ворогам нашої держави», – наголосив Денис Шмигаль.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих прикордонників. За роки російської агресії 70 прикордонників загинули, захищаючи Батьківщину, 16 з них були випускниками академії.

Денис Шмигаль наголосив, що всі нові курсанти завжди мають пам’ятати подвиг українських воїнів.

«Рівняйтеся на нових Героїв України, які часто ціною свого життя і здоров’я відстояли право нашої держави на незалежність і право українського народу на вибір свого майбутнього», – підкреслив Прем’єр-міністр України.

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко, звертаючись до першокурсників, зазначив, що їх з нетерпінням чекають на кордоні.

«Використайте час, який держава надає вам, для того, щоб стати справжніми прикордонниками, опанувати всі хитрощі, всі складнощі нашої професії. Вас чекає кордон – любіть його, живіть ним. Використовуйте кожну можливість закохатися в нього під час військового стажування, на кожному курсі», – сказав керівник прикордонного відомства.

Гості урочистої події долучилися до привітань та добрих побажань молодому поколінню Національної академії.

Нагадаємо, що напередодні майбутні офіцери-прикордонники провели певний час на Польовому центрі забезпечення навчального процесу академії, де  здобували нові теоретичні знання та практичні уміння з вогневої, стройової, фізичної, гуманітарної та інших напрямків  підготовки.

Бажаємо  курсантам натхнення, оптимізму, миру та злагоди, здоров’я та наснаги для нових звершень!