Персонал Національної академії взяв участь у засіданні круглого столу Верховної Ради України

Захід проводився Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій та національних меншин і міжнаціональних відносин у форматі відеоконференції та був приурочений 20-й річниці прийняття резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека».

Про роль закладів вищої освіти сектору безпеки та оборони в імплементації зазначеної резолюції та досвід прикордонного вишу щодо інтегрування гендерного компоненту в освітній процес доповів заступник ректора Національної академії Держприкордонслужби України з навчальної та наукової роботи полковник Сергій Білявець. Він зазначив, що на сучасному етапі розвитку прикордонної ALMA MATER активно інтегрується ґендерний компонент на всіх етапах професіоналізації охоронців кордону з урахуванням вимог Резолюції Безпеки ООН 1325, щодо забезпечення рівних прав і можливостей усіх категорій персоналу. Сергій Білявець наголосив, що із урахуванням того, що ґендерна політика є частиною соціальної політики України, а гендерна рівність – засадничим принципом реалізації усієї повноти прав людини, інтегрування ґендеру в систему професійної підготовки всіх категорій персоналу прикордонного відомства обумовлено потребами його подальшого розвитку загалом та формування належного рівня професійної ґендерної компетентності персоналу зокрема, відповідно до міжнародних стандартів.

Зазначимо, що сьогодні у Національній академії створено всі умови для розвитку особистісного потенціалу та недопущення дискримінації прав жінок і чоловіків. Заклад освіти входить до 10 пілотних вишів сектору безпеки та оборони України, де інтегрується гендерна тематика в освітньому процесі у контексті виконання міжнародних зобов’язань України.

 Довідково: Резолюція Радбезу ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» є однією з найбільш важливих у сфері політики безпеки та визначає роль жінок у запобіганні та врегулюванні конфліктів, у розбудові миру, а також участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень у національних, регіональних і міжнародних інститутах, а також у механізмах запобігання, управління та вирішення конфліктів.