28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників

Сьогодні Україна відзначає 76-річницю вигнання нацистських окупантів з України. 28 жовтня 1944 року міста та села України були остаточно звільнені від фашистських загарбників.Ми вшановуємо пам’ять всіх українців, які самовіддано рятували рідну землю та здобули перемогу над окупантами в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.
Воєнні дії під час Другої світової війни тривали на території України протягом 40 місяців. За сучасними підрахунками, у 1941 – 1945 роках Україна втратила від 8 до 10 мільйонів людських життів. 2,3 мільйона українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території України було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл. Тоді без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Скільки б не минуло часу з тих страшних подій, ми завжди будемо пам’ятати, якою високою ціною дається перемога!
З нагоди Дня визволення України, ректор Національної академії Держприкордонслужби прийняв участь у заходах із вшанування загиблих та покладання квітів на Військовому кладовищі міста Хмельницького.