Щодо питань про вступну кампанію 2021 року, які нам найчастіше задають

Друзі, за результатом проведення «Дня відкритих дверей» у форматі онлайн 21 листопада та значною кількістю питань, що надходили від вас під час стріму, які досі задаються на наших сторінках у Фейсбук та Інстаграм, ми підготували підбірку найбільш поширених запитань. Також додаємо слайдовий супровід трансляції, де максимально стисло сконцентровано основну інформацію щодо вступної кампанії 2021 року.

 

Які предмети ЗНО треба скласти, щоб вступити до академії? На які спеціальності використовується ЗНО з Української мови чи з Української мови та літератури? за які роки дійсні Сертифікати ЗНО при вступі у 2021 році?

Для конкурсного відбору зараховуються бали сертифікатів ЗНО – 2018, 2019, 2020 та 2021 років.

 

Перелік конкурсних предметів

БАКАЛАВР

(курсант – державне замовлення)

Спеціальність – 252 Безпека державного кордону

Освітньо-професійна програма:  Безпека державного кордону

1 конкурсний предмет – Українська мова (допускається результат з Української мови та літератури)

2 конкурсний предмет – Історія України

 

Освітньо-професійна програма: Організація діяльності кінологічних підрозділів ДПСУ

1 конкурсний предмет – Українська мова (допускається результат з Української мови та літератури)

2 конкурсний предмет – Історія України

 

Освітньо-професійна програма: Організація діяльності інженерно-технічних підрозділів ДПСУ

1 конкурсний предмет – Українська мова (допускається результат з Української мови та літератури)

2 конкурсний предмет – Математика

 

Спеціальність – 262 Правоохоронна діяльність

1 конкурсний предмет – Українська мова (допускається результат з Української мови та літератури)

2 конкурсний предмет – Історія України

 

Спеціальність – 035 Філологія

1 конкурсний предмет –Українська мова та література

2 конкурсний предмет – Іноземна мова

3 конкурсний предмет – Історія України або Математика, або Біологія, або Географія, або Фізика, або Хімія

 

Спеціальність – 035 Психологія

1 конкурсний предмет – Українська мова та література

2 конкурсний предмет – Математика

3 конкурсний предмет – Історія України або Іноземна мова, або Біологія, або Географія, або Фізика, або Хімія

 

Спеціальність – 172 Телекомунікації та радіотехніка

1 конкурсний предмет – Українська мова (допускається результат з Української мови та літератури)

2 конкурсний предмет – Математика

3 конкурсний предмет – Історія України або Іноземна мова, або Біологія, або Географія, або Фізика, або Хімія

 

БАКАЛАВР

(студент – навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб)

Спеціальність – 035 Філологія

1 конкурсний предмет – Українська мова та література

2 конкурсний предмет – Іноземна мова

3 конкурсний предмет – Історія України або Математика, або Біологія, або Географія, або Фізика, або Хімія

Спеціальність – 081 Право

1 конкурсний предмет – Українська мова та література

2 конкурсний предмет – Історія України

3 конкурсний предмет – Математика або Іноземна мова

 

Скільки балів має бути в сертифікатах ЗНО?

Мінімальне значення кількості балів зі вступних випробувань, з якими вступник допускається до участі у конкурсі, дорівнює 100 балів.

Вступники на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти допускаються до конкурсного відбору на місця державного замовлення та можуть бути рекомендовані на такі місця в разі наявності конкурсного балу не менше 125,000.

Конкурсний бал для вступу на основі повної загальної середньої освіти не може бути менше 140 балів для спеціальності 081 «Право».

Чи важливу роль відіграє середній бал свідоцтва при вступі?

Загалом – відіграє. Якщо конкурсний бал на межі мінімального у рейтинговому списку – то важливу. Вага середнього балу – 10% від конкурсного балу. Бал розраховується з точністю до 0,001.

Чи буде наявність татуювання проблемою для вступу?

Встановлених заборон (обмежень) не має. Але вступник повинен враховувати естетичний вигляд військовослужбовця.

Чи є пільги для випускників військових ліцеїв?

Вступники з-поміж випускників військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою, які закінчили навчання в рік вступу мають право брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів  при  вступі  на  навчання  на  освітні  програми  спеціальності 252 Безпека державного кордону.

Чи є пільги для тих, в кого батьки загинули в АТО? Чи потрібно десь вказувати, що брат прикордонник загинув в АТО?

Так, такі категорії вступників мають спеціальні умови участі у конкурсному відборі. Відповідно до Розділу VIII Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти (затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15.10.2020р. №1274), такі особи підлягають переведенню на вакантні місця державного замовлення, якщо вони зараховані на навчання за іншим джерелами фінансування на відкриту або фіксовану конкурсну пропозицію і не отримували рекомендацію на місця державного замовлення.

Чи дають досягнення в спорті якісь привілеї для вступу?

Відповідно до Розділу VIII Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти (затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15.10.2020р. №1274):

особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах, Олімпійських, Паралімпійських Дефлімпійських іграх – зараховується оцінки по 200 балів з двох вступних випробувань за вибором вступника;

призерам та переможцям чемпіонатів Європи та чемпіонатів Світу з олімпійських видів спорту, всесвітньої Гімназіади, чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на спеціальності 014, 017 – при розрахунку конкурсного балу – останній доданок дорівнює 10.

Які саме вправи з фізичної підготовки оцінюються? Які вправи для дівчат?

Рівень фізичної підготовленості вступників визначають за результатами виконання трьох контрольних вправ:

  • з числа цивільної молоді, рядового, сержантського та старшинського складу (чоловіки) до 30 років

1) біг на 100 метрів;

2) підтягування на перекладині;

3) біг на 3 000 метрів;

  • для жінок (усіх категорій вступників):

1) біг на 100 метрів;

2) комплексна силова вправа;

3) біг на 1 000 метрів.

Додатками 4, 4.1, 4.2 до Правил прийому –   визначені мінімальна кількість повторень у вправі (підтягування, комплексно-силова вправа) та час на виконання вправи (біг) – при досягненні яких зараховується виконання одної вправи.

На сторінці «ВСТУПНИКАМ» офіційного сайту Національної академії nadpsu.edu.ua – посилання на відеофільм про порядок оцінки рівня фізичної підготовленості.

Якщо буде вибір між дитиною, яка здала ЗНО на середній бал, але оцінка рівня фізичної підготовки на 190/200, чи високий бал ЗНО та низькі показники фізичної підготовки, в кого більше шансів?

Шанси вище в того, в кого вище КОНКУРСНИЙ бал. Конкурсний бал – це сума результатів ЗНО, балу додатку до документа про освіту, оцінку рівня фізичної підготовленості (для вступників – курсантів) – множені на відповідні коефіцієнти. Рейтинг будується відповідно до конкурсного балу – від більшого до меншого. Тільки за рівних конкурсних балів – до уваги беруться окремі результати ЗНО.

Чи можна вступити в академію, якщо підписати контракт з ДПСУ?

Так. Військовослужбовці рядового, сержантського складу Державної прикордонної служби України (віком до 30 років) – маю право до вступу на навчання – курсантами. З 01 лютого року подайте по команді рапорт на ім’я начальника органу про таке бажання та й процес підготовчих процесів до вступу почнеться.

Чи потрібні сертифікати ЗНО для діючих військовослужбовців?

Відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту» військовослужбовці військової служби за контрактом – беруть участь у конкурсному відборі за результатами вступних іспитів з відповідних конкурсних предметів.

З дитинства ходжу в окулярах. Чи можливий вступ на якусь спеціальність для мене? Маю проблеми зі здоров’ям, чи візьмуть мене до вас вчитися?

Як що вступаєте на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб – обмежень не має.

При вступі на навчання на місцях державного замовлення (за схемою підготовки – курсант) – під час проходження первинного медичного огляду – військово-лікарська комісія визначить Вашу придатність до військової служби (навчання).

Де проходити медичну комісію? Чи тільки в районній лікарні?

Для початку, зверніться до найближчого підрозділу комплектування Державної прикордонної служби України (адреси підрозділів комплектування Державної прикордонної служби України – на сторінці «ВСТУПНИКУ» сайту Національної академії, або отримайте контактну інформацію за телефоном приймальної комісії 097-251-51-14).

Такі підрозділи, визначать перелік документів для проходження медичного огляду та оформлять направлення для проходження медичного огляду ВЛК. Медичний огляд проводиться виключно в шпиталях Державної прикордонної служби України.

Вік вступу. Чи можна вступити після 9 класу? Чи можна вступити, якщо мені 16 років?

Вступають для навчання до Національної академії –  громадяни України, які здобули ПОВНУ загальну середню освіту, причому для навчання на місцях державного замовлення – приймаються вступники віком від 17 до 30 років, в тому числі ті, яким виповнюється 17 в рік вступу.

Чи безкоштовне навчання в академії? Чи є в курсантів стипендія? Яка саме? Чи є по випуску розподілення по військовим частинам? Чи стовідсоткове працевлаштування по закінченню академії?

Курсант – військовослужбовець, навчається на місцях державного замовлення, з дня зарахування в списки частини (з першого дня навчання) – перебуває на державному забезпеченні (безкоштовне проживання, харчування, речове, грошове та медичне забезпечення, тощо).

Поряд з вищевказаними видами державного забезпечення, курсанти отримують грошове забезпечення («стипендії») – від 620 грн. щомісяця на 1 курсі, що курсу грошове забезпечення – зростає. Ті, хто навчаються на «добре», «відмінно» – підвищення – на 25%, 50%. Курсанти, які призначені на посади сержантського складу –  також отримують підвищену стипендію.

Випускнику – курсанту присвоюється первинне ВІЙСЬКОВЕ звання офіцерського складу – ЛЕЙТЕНАНТ. Випускники – 100% працевлаштовуються (призначаються на посади осіб офіцерського складу) в підрозділах прикордонних загонів.

Розподіл випускників-курсантів за місцями проходження служби проводиться на випускному курсі, як правило, до початку державних іспитів. Під час розподілу – враховується рейтинг курсанта, сформований за окремими критеріями.

Студент – навчається за кошти фізичних та/або юридичних осіб. Здобуває відповідний ступіть вищої освіти та отримує диплом державного зразка.

Чи можуть навчатися дівчата? Який факультет краще обрати дівчині? На якій факультет легше вступити дівчині? Чи можна дівчатам вступати на факультет ОЗДК?

Для вступників з числа осіб жіночої статі – обмежень щодо кількості (квот), чи спеціальностей – НЕ МАЄ. Жінки беруть участь у конкурсному відборі  разом із чоловіками (окрім – медичного огляду).

Чи є можливість перевестись з цивільного вишу до академії?

Переведення – окреме питання. Щоб надати конкретну відповідь – необхідно достатньо інформації, (з якої спеціальності, на яку спеціальність, курс, академічна різниця, результати медичного огляду, оцінка рівня фізичної підготовленості, висновок за результатами професійно-психологічного обстеження, інше) тому краще – зателефонуйте до приймальної комісії  за телефоном 097-251-51-14.

Термін навчання в академії. Чи є якийсь факультет з навчанням 3 роки?

Нормативний термін навчання – для здобуття ступеня бакалавра на всі спеціальності (станом на грудень 2020 року) – 3 роки 10 місяців.

Чи є в академії заочне навчання?

У 2021 році Національна академія не планує оголошувати набір на навчання для здобуття будь-якого ступеня освіти за заочною формою.

Де проживають курсанти? Хто має право проживати за межами академії під час навчання?

Курсанти – чоловічої статі проживають у курсантських гуртожитках, які розташовані на території військового містечка.

За межами розташування – можуть проживати одружені курсанти і як правило курсанти з числа осіб жіночої статі. На старших курсах може надаватись право проживати за межами розташування й іншим категоріям курсантів.