Вступна кампанія 2021 – перші зустрічі онлайн

Вступна кампанія до Національної академії Держприкордонслужби України імені Б. Хмельницького набирає обертів.

Днями, в режимі відеоконференції, відбулись заняття щодо роз’яснення особливостей конкурсного відбору кандидатів на навчання для здобуття ступеню освіти «Магістра», а також ступеню освіти «Бакалавра» з числа цивільної молоді,  випускників ліцеїв з підвищеною військовою та фізичною підготовкою та військовослужбовців. До занять долучились представники підрозділів комплектування та кадрових підрозділів органів охорони кордону, регіональних управлінь та навчальних підрозділів прикордонного відомства. Також у відеоконференції прийняли участь керівники профільних департаментів та управлінь Адміністрації Держприкордонслужби України та дванадцяти ліцеїв з підвищеною військовою та фізичною підготовкою.

В ході заходу було роз’яснено аспекти цьогорічної вступної кампанії до прикордонного вишу та питання організації професійно-орієнтаційної роботи підрозділів комплектування прикордонних загонів, а також обговорено результат анкетування вступників 2020 року. Окремо розглянули питання, що стосуються правил вступу до Національної академії у 2021 році та спеціальні умови вступу для окремих категорій.

Зазначимо, що пільговими умовами під час вступу до Національної академії Держприкордонслужби України, з-поміж інших, користуються:

– особи, яким Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надано право на прийом без екзаменів до державних закладів вищої освіти за результатами співбесіди;

– особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особами з інвалідністю внаслідок війни відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у тому числі ті з них, які проходять військову службу (крім військовослужбовців строкової служби);

– особи, які в 2021 році не брали участі в основній та додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного (их) навчального (их) предмета (ів) через наявність захворювання;

– особи, місцем проживання яких є тимчасово-окуповані території, територія н.п. на лінії зіткнення (які не зареєстровані як внутрішньо переміщені особи) або переселилися з неї після 01 січня 2021 року;

– особи, звільнені з військової служби починаючи з 01 грудня 2020 року включно;

– громадяни України, які здобули повну загальну середню освіту за кордоном у період між 01 вересня 2020 року та 30 листопада 2021 року;

– діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа.

Звертаємо увагу, що в умовах особливого періоду брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів при  вступі  на  навчання  за  освітніми  програмами в  галузі  знань 25 «Воєнні    науки,  національна безпека,  безпека  державного  кордону» мають право:

– громадяни України, звільнені зі строкової служби, – протягом року після звільнення;

– студенти закладів вищої освіти, які виявили бажання  вступити  на навчання та в подальшому  проходити  службу  за  контрактом  на  посадах  офіцерського складу;

вступники з числа випускників військових (військово-морських) ліцеїв та ліцеїв з підвищеною військовою та фізичною підготовкою, які закінчили навчання в рік вступу;

– військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Військовослужбовці військової служби за контрактом мають право брати участь у конкурсі в межах установлених квот прийому (за їхнім вибором) за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів.