В Національній академії Держприкордонслужби України підсумували результати роботи за 2020 рік та визначили основні завдання на наступний рік.

Сьогодні, в ході заходів навчально-методичного збору, підбили підсумки освітнього процесу за І-й семестр 2020-2021 навчального року, наукової та науково-технічної діяльності, роботи з персоналом академії та роботи з матеріально-технічного забезпечення академії за 2020 рік.

Минулий рік видався достатньо складним, але і водночас плідним для подальшого поступу на шляху розвитку навчального закладу. Вірусна пандемія, викликала необхідність переглянути окремі підходи до навчання, проаналізувати фактори, що сприяють підвищенню якості освітньої діяльності та формуванню компетентностей майбутніх офіцерів-прикордонників. До запровадження загальнодержавного карантину, в академії не було досвіду проведення занять у дистанційній формі навчання, але персонал академії досить швидко зміг адаптуватися до використання дистанційних технологій та проведення атестації здобувачів вищої освіти. З-поміж основних досягнень у виконанні завдань наукової діяльності – впродовж 2020 року виконано 16 наукових праць на замовлення Адміністрації відомства, захищено 8 докторських та 8 кандидатських дисертацій, в on-line режимі проведено дві всеукраїнські науково-практичні конференції, забезпечено активну участь науково-педагогічного складу у спеціалізованих конкурсах та конференціях, шестеро науково-педагогічних працівників нагороджені почесними грамотами та орденом «Науковець року 2020». Активно впродовж року, що минув проводилась робота щодо забезпечення належного стану  правопорядку та дисципліни серед перемінного складу, патріотичного виховання курсантів, забезпечення соціальних гарантій курсантів, які є сиротами, та батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків, а також робота з сім’ями загиблих військовослужбовців. Значний обсяг роботи у 2020 році проведено за напрямом матеріального та технічного забезпечення Національної академії. З основного – здійснено нарощення інженерної інфраструктури польового центру та обладнано 8 ділянок навчального кордону по аналогії з державами, сусідами України, продовжуються заходи щодо підвищення енергоощадження, утеплення гуртожитків, здійснено значний обсяг ремонтних робіт на об’єктах академії, продовжується робота з поліпшення харчування персоналу.

Основними завданнями наступного року визначено забезпечення якісного освітнього процесу в умовах запобігання поширенню коронавірусної інфекції, участь особового складу академії у параді військ з нагоди 30-ї річниці Незалежності України, забезпечення проведення акредитації освітньо-професійних та освітньо-наукових програм, відкриття на території академії Скверу пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, продовження нарощення навчально-матеріальної бази та заходів з енергомодернізації найбільш енерговитратних об’єктів.