Курсанти-психологи ознайомились із досвідом у сфері діяльності інституцій громадянського суспільства

Зустріч з питань взаємодії інститутів громадянського суспільства з правовою державою, досвіду створення та діяльності громадських об’єднань на занятті з навчальної дисципліни «Громадянське суспільство» для курсантів 2-го курсу, які навчаються за спеціальністю «Психологія», відбулась вчора10 лютого в стінах прикордонного вишу.

Виконавчий директор громадської організації «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська розповіла про практику діяльності громадських організацій та можливості реалізації прав людини та законних інтересів суспільства на прикладі українських та міжнародних громадських організацій.  За допомогою ілюстрацій та схем громадська діячка розкрила мету, види, умови створення та вимоги до діяльності громадських організацій.

Особливо цікавими для здобувачів вищої освіти були практичні вправи, зокрема «brainstorm», в ході якого навчальна група обговорила найбільш актуальні суспільні проблеми, що вирішуються через діяльність громадських об’єднань. Для цієї вправи обрали близькі для курсантів Національної академії питання, а саме: професійне зростання, захист соціальних прав військовослужбовців та організація дозвілля. Після цього, курсанти об’єднались у три групи відповідно до обраних проблем. Завданням кожної групи було створити власні громадські об’єднання, визначити мету їх діяльності та шляхи вирішення потреб суспільства. На завершення ­– команди презентували та спільно обговорювали свої результати.

За відгуками учасників заняття, курсанти отримали цікавий досвід та нові знання щодо реалізації своїх прав через громадські об’єднання, а також зрозуміли як будувати відносини з інститутами громадянського суспільства під час майбутньої служби в органах охорони державного кордону України.

Матеріал підготували курсантки 422 навчальної групи – Оксана БРАНИЦЬКА та Ілона МЕНДРИК