Сьогодні в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

В Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького провели урочисту зустріч з персоналом прикордонного вишу, які є ветеранами війн в Афганістані та на території інших держав.

Ректор Національної академії генерал-майор Олександр Луцький привітав присутніх з цим важливим святом та вручив ветеранам грамоти, зокрема від Голови Держприкордонслужби України, та подарунки від міської влади. «Ми із вдячністю вклоняємось живим, схиляємо голови перед тими, хто віддав своє життя, виконуючи конституційний обов’язок», – зазначив Олександр Луцький. «Патріотизм, моральний дух, високий професіоналізм, єдність воїнів інтернаціоналістів, їх активна громадянська позиція, участь у Революції Гідності та бойових діях у складі добровольчих батальйонів на сході України є прикладом для усіх прикордонників, хто сьогодні зі зброєю в руках захищає незалежність і територіальну цілісність нашої країни», – додав ректор.

Також прикордонники долучились до урочистих заходів, що відбувались у місті. Учасники поклали квіти до пам’ятника полеглим в Афганістані та інших локальних війнах та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

Зазначимо, що серед тих, хто брав безпосередню участь у війні в Афганістані, були і воїни прикордонники. Понад 100 тисяч воїнів у зелених кашкетах пройшли через вогонь афганської війни, 518 з них не повернулись додому. В кожного, хто пройшов важкий шлях війни, дивився в обличчя смерті та втрачав побратимів, ті події назавжди залишили слід в пам’яті та болючу рану в душі, яку не лікує навіть час… Сьогодні воїни-інтернаціоналісти є прикладом мужності та відваги, а їх досвід став у пригоді з початком бойових дій на Сході України.