Курсанти Національної академії одержали «срібло» у гендерному квесті

Цього року команда курсантів Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького «Terra Nostra» з презентацією авторського проекту «Разом ми єдність, єдність – це сила» вперше взяла участь у Всеукраїнському онлайн гендерному квесті.

Квест було проведено серед вищих військових навчальних закладів сектору безпеки та оборони України в межах проекту «Через рівність і порозуміння до захисту та безпеки». У заході, що проходив за підтримки Урядового вповноваженого з питань гендерної політики на базі Харківського національного університету внутрішніх справ, взяли участь 24 команди. Конкурс було спрямовано на забезпечення реалізації принципів гендерної рівності серед курсантів і науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання.

До складу команди прикордонного вишу увійшли п’ять курсантів факультету забезпечення оперативно-службової діяльності: капітан команди – старшина Ян Чудінов, сержант Галина Зозуля, солдат Богдан Зінченко, сержант Діана Чудінова та сержант Світлана Степаненко. Квест складався з трьох етапів:

1) створення та презентація тематичного відеосюжету-есе про забезпечення гендерної рівності в умовах вищого навчального закладу (оцінювався за кількістю вподобань на Youtube);

2) презентація капітаном команди візії щодо особливостей реалізації принципу забезпечення гендерної рівності у закладах вищої освіти сектору безпеки та оборони України;

3) виконання онлайн тестування з різноманітних аспектів гендерного спрямування, під час якого команду-переможницю було визначено (автоматично) за кількістю та швидкістю надання правильних відповідей у режимі реального часу. Роботу команд оцінювало досить компетентне журі, яке очолила Урядова уповноважена з питань гендерної політики заступниця Голови Комісії з гендерної рівності Ради Європи пані Катерина Левченко.

За результатом квесту команда Національної академії посіла почесне друге місце. Також журі конкурсу відмітила «Terra Nostra» як команду-дебютанта за інноваційний підхід у презентації. Під час участі у конкурсі курсанти отримали нові знання щодо особливостей забезпечення гендерної рівності у військовому середовищі, які необхідні офіцерам-прикордонникам при здійсненні управлінського менеджменту як одного з чинників ефективної професійної діяльності.

На сучасному етапі розвитку у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького інтегрується ґендерний компонент з урахуванням вимог Резолюції Організації Об’єднаних Націй «Жінки. Мир. Безпека». Національна академія входить до 10 пілотних вищих закладів освіти сектору безпеки та оборони України, де активно впроваджується гендерна тематика в освітньому процесі. Академія забезпечує рівні права та можливості для усіх категорій персоналу. Жінки-військовослужбовці, призначені на керівні посади, беруть активну участь у прийнятті важливих рішень щодо життєдіяльності Національної академії. Також у цьому навчальному році вперше в історії прикордонного вишу 11 дівчат вступили на факультет безпеки державного кордону, який завжди вважався суто чоловічим.