Рік навчання в у мовах карантинних обмежень

У березні минулого року, у зв’язку з поширенням вірусу Covid-19 Всесвітня організація здоров’я оголосила про світову пандемію. Ось вже більше ніж рік ми живемо в умовах загальнонаціонального карантину.

Персоналу Національної академії Держприкордонслужби України імені Богдана Хмельницького разом з усією країною довелося виконувати завдання у нових, незвичних умовах. Пріоритетом стало недопущення стрімкого розповсюдження хвороби серед персоналу академії та забезпечення якісного освітнього процесу. У зв’язку із пандемією у прикордонному виші було забезпечено суворе дотримання усіх необхідних карантинних норм, обмежено доступ сторонніх осіб, на пропускному пункті здійснюється повсякчасний температурний скринінг персоналу, змінений графік вологого прибирання та провітрювання, запроваджені заходи із дезінфекції приміщень, тощо. Оперативно опрацьовані ефективні алгоритми провадження освітнього процесу в нових умовах. Як і по всій країні, для забезпечення проведення дистанційних занять в академії почали застосовувати можливості телекомунікаційних  технологій, використовуватись переваги платформ Zoom, Google Meet та ін. Медичні маски або респіратори стали для всіх нас буденними реаліями життя, а викладацькому складу під час контактних занять доводиться одягати ще й захисні щитки.

Важливу роль у стримуванні розповсюдження захворюваності серед персоналу  відіграло запровадження поточного тестування на наявність вірусу Covid-19. Постійно, у відділі охорони здоров’я Національної академії здійснюється забір біологічних матеріалів у персоналу відповідно до показів для подальших аналізів. Обов’язково тестують тих, хто має відповідні симптоми, а також перебував у контакті із хворим, крім того – тестують всіх курсантів та викладачів, які вибували на практичну підготовку в підрозділи охорони кордону. У разі отримання позитивного результату тестування особи з-поміж здобувачів вищої освіти, приймається рішення щодо переведення навчальної групи на дистанційну форму навчання.

Рік позаду, небезпека і досі актуальна, карантин триває. Разом з усіма ми чекаємо на зміни та сподіваємось, що використання вакцини дозволить світу повернутися до звичного життя. Бережіть своє здоров’я, піклуйтеся про себе та своїх близьких та не ігноруйте рекомендації лікарів!