Обговорили методичні рекомендації з інтеграції ґендерного підходу у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України

Вчора відбувся онлайн-семінар за участю заступника голови Державної прикордонної служби України генерал-майора Сергія Сердюка та представників Національної академії та Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України на якому було презентовано «Методичні рекомендації з інтеграції гендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України». До заходу також долучились Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко та менеджерка проєкту ООН Жінки в Україні (за підтримки та фінансування Уряду Швеції) Галина Мещерякова.

Під час онлайн-семінару учасники ознайомились з методичними рекомендаціями та спеціальними темами з інтеграції ґендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки і оборони України. Також були представленні методології проведення оцінки потреб закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони щодо врахування ґендерного компонента у системі підготовки для подальшого здійснення такої оцінки силами фахівців цих закладів.

Крім того, з окремими презентаціями на семінарі виступили докторка економічних наук, професорка, завідувачка кафедри національної безпеки Національної академії Служби безпеки України Марія Чеховська та доцентка кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Національної академії Національної гвардії України Ірина Севрук. Марія Чеховська презентувала учасникам План проведення оцінки обґрунтування доцільності і можливостей урахування ґендерного компонента в навчальних закладах сектору безпеки і оборони України, а Ірина Севрук виступила з презентацією на тему «Базові цінності і реальні практики: гендерне інтегрування у секторі безпеки і оборони України».