Практичні заняття на державному кордоні

Курсанти першого курсу навчання факультету безпеки державного кордону навчаються за фаховими дисциплінами у підрозділах охорони кордону.

В рамках експерименту, одна з навчальних груп провідного факультету Національної академії Держприкордонслужби України вибула на п’ятиденні практичні заняття до одного з підрозділів Могилів-Подільського прикордонного загону. Безпосередньо на ділянці відповідальності діючого прикордонного підрозділу сплановано проведення практичних занять з дисципліни «Прикордонна служба». Тема, яку відпрацьовуватимуть першокурсники – «Практика служби прикордонних нарядів». В ході занять, безпосередньо на самому державному кордоні  курсанти ознайомляться з порядком несення служби в різних видах прикордонних нарядів, отримають практичні навички щодо порядку дій наряду та ознайомляться з організацією служби відділення інспекторів прикордонної служби на річковій ділянці. Окремим питанням розглядається порядок служби віддалених прикордонних нарядів на місцях тривалого несення служби.

Зазначимо, що головною метою даного експерименту є відпрацювання курсантами практичної частини тематики занять та ознайомлення зі службою на кордоні. Також заплановано ряд практичних занять з організації служби прикордонних нарядів у пункті пропуску через державний кордон.