Герої не вмирають

У роковини загибелі Павла Дияка керівництво та персонал Національної академії Держприкордонслужби України зібрались біля іменного меморіалу пам’яті прикордонника, що на польовому центрі забезпечення навчального процесу академії, де служив герой.

Військовослужбовець Національної академії Держприкордонслужби України прапорщик Павло Дияк загинув 12 липня 2014 року, неподалік населеного пункту Маринівка, що на Донеччині. Павло загинув рятуючи життя інших – супроводжував поранених на БТР, але сам підірвався на фугасній міні. Командир групи майор Ігор Петрів також загинув після вибуху, ще дев’ять прикордонників отримали поранення. «Ті офіцери та прапорщики, хто знав Павла, згадують його як добру, чуйну людину, військовослужбовця, який сумлінно виконував свої обов’язки. Того літа 2014 року багато прикордонників поклали своє життя, захищаючи Батьківщину. Ми маємо пам’ятати про них допоки живі!», – наголосив під час зібрання ректор Національної академії Держприкордонслужби України генерал-майор Олександр Луцький.

Родину Павла Дияка, його дружину та доньок, сьогодні запросили до Києва, аби вшанувати пам’ять Героя-прикордонника у Меморіальному комплексі, розташованому на території Міністерства Оборони. Старша донька Павла Дияка також обрала для себе непростий шлях захисника державного кордону та є випускницею прикордонного вишу.

Рятуючи своїх бойових друзів від смерті, Павло Дияк віддав найдорожче – власне життя. Його подвиг завжди буде жити в серцях людей! За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності нашої держави Указом Президента України Павла Дияка нагороджено Орденом «За мужність ІІІ ступеня» посмертно.