17 дівчат пройшли конкурс на навчання за спеціальністю «Безпека державного кордону»

Цьогоріч, за результатом конкурсного відбору на навчання за державним замовленням для здобуття ступеня освіти «Бакалавр» (за схемою підготовки «курсант») до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького вступили 380 осіб.

З числа вступників рекомендовано до зарахування на навчання за спеціальністю «Безпека Державного кордону» 205 абітурієнтів, з них 20 осіб – за освітньо-професійною програмою «Організація діяльності кінологічних підрозділів Держприкордонслужби України» та 25 – «Організація діяльності інженерно-технічних підрозділів Держприкордонслужби України». Також за спеціальність «Філологія» навчатимуться 25 вступників, «Психологія» – 25, «Телекомунікації та радіотехніка» – 25 та ще 100 першокурсників навчатимуться за спеціальністю «Правоохоронна діяльність».

Примітним є те, що вже другий  рік поспіль дівчата обирають спеціальність «Безпека державного кордону». Так за цією спеціальністю цьогоріч навчатимуться 17 першокурсниць, до того ж 3 з них – стануть кінологами. Загалом, погони курсанта Національної академії цієї осені будуть вручені 69 жінкам-військовослужбовцям.

Також з числа вступників, які успішно пройшли конкурсний відбір 38 є військовослужбовцями за контрактом, які проходили службу в органах та підрозділах охорони державного кордону, 143 – випускниками ліцеїв з посиленою військово та фізичною підготовкою та 29 вступників продовжують справу батьків, які проходять службу, або звільнились в запас з лав Держприкордонслужби України. Окрім того, до академії вступили 7 осіб з категорії дітей-сиріт (дітей, позбавлених батьківського піклування), а також у 3 вступників один з батьків загинув під час виконання службових обов’язків  у районі проведення антитерористичної операції (ООС).