Пам’ятаємо! Прикордонник з душею поета – Олександр Дзюбелюк

Сім років тому, 27 липня 2014 року, в результаті прямого попадання артилерійського снаряда в бліндаж під час масованого артилерійського обстрілу з території Російської Федерації прикордонного пункту пропуску «Довжанський» загинули чотири охоронці кордону, серед яких випускник Національної академії Державної прикордонної служби України старший лейтенант Олександр Дзюбелюк.
Олександр народився 23 липня 1990 року в селищі міського типу Нова Ушиця, Новоушицького району Хмельницької області. У 2007 році, вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України. Отримав базову вищу освіту за фахом автомобільний транспорт, офіцер управління основними підрозділами охорони державного кордону. Відповідальний та цілеспрямований старший лейтенант не тільки успішно йшов професійною стезею, але й мав творче захоплення – ще з дитинства писав вірші, продовжував писати й коли навчався в академії, і під час перебування у зоні АТО. Тонко та глибоко відчував Олександр навколишній світ, красу рідної країни та перетворював свої почуття у римовані рядки:
«Настане ніч, запалить зорі,
І вийде місяць з-за гори,
А я сиджу посеред поля,
Милуюсь барвами краси.
І гарно ж як: Місяць і зорі,
І гай видніє вдалині,
Навкруг краса, і все чудово,
І птах нічний виспівує в гаї….»
У 2016 році у Вінницькій області була видана книга віршів Олександра Дзюбелюка під назвою «Моє життя – свобода руху, землею рідною іти», на превеликий жаль, посмертно.
Сьогодні військовослужбовці Національної академії вшанували пам’ять Олександра Дзюбелюка та відвідали його могилу у селищі Нова Ушиця. Також побратими зустрілися з батьками героя-прикордонника та відвідали Новоушицький коледж Подільського державного аграрно-технічного університету, де встановлена меморіальна пам’ятна дошка на честь Олександра Дзюбелюка.
Пам’ять про обдаровану, творчу людину та мужнього воїна, до кінця вірного священним словам Військової присяги, буде вічно жити у серцях людей.
Вічна слава та пам’ять героям!