Арттерапія для учасників бойових дій

Військовослужбовців Національної академії – учасників бойових дій, запросили на тренінгове заняття щодо розвитку здібностей регулювати свій емоційний стан за методикою арттерапії.

Заняття проводила у Центрі надання консультативної допомоги родинам учасників бойових дій відома українська майстриня, художниця та арттерапевт Тетяна Цимбарецька. Майстриня відома не тільки на теренах Подільського краю та України, але і за кордоном, зокрема у Австрії, Італії, Німеччині та інших країнах. Тренінгові заняття з арттерапії сприяють формуванню психологічної готовності охоронців кордону, а також розширенню їх світогляду. Під час заходу військовослужбовці дізналися багато нового щодо українських народних традицій іконопису з використанням різних технологій. Розпис ікон – це цікаве, проте непросте завдання, яке вимагає неабиякого терпіння та позитивно позначається на внутрішньому духовному стані людини. За словами Тетяни Цимборецької, під час іконопису гармонізується внутрішній стан, що своєю чергою позитивно впливає на гармонійний розвиток людської особистості. Майстриня також зазначила, що методика арттерапії згуртовує колективи – учасники виконують завдання у режимі реального часу, що допомагає створити атмосферу довіри та стабільних емоційних стосунків.

Проведення заходу стало можливим завдяки співпраці Національної академії Державної прикордонної служби України з Хмельницькою обласною громадською організацією Подільський Центр «Гендерна рада» (голова Тетяна Баєва) та Громадською організацією «Тепло рідних сердець» (голова Леся Стебло).