Досвід поколінь

У Національній академії вже стало доброю традицією проведення зустрічей майбутніх офіцерів-прикордонників з досвідченими офіцерами – членами Хмельницької організації ветеранів-прикордонників.

У переддень відзначення 33-ї річниці виведення військ з Афганістану курсанти академії зустрілися з офіцером-прикордонником, полковником у відставці Олександром Алєксєєнко.

Олександр Тимофійович закінчив у 1984 році Хмельницьке вище артилерійське командне училище, на базі якого створено Національну академію Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. З листопада 1984 року по грудень 1986 року, разом з п’ятьма одногрупниками – молодими лейтенантами, офіцер проходив військову службу в складі обмеженого контингенту радянських військ в Афганістані. Олександр Алєксєєнко має досвід управління військовим підрозділом у бойових умовах та у 1989 році був нагороджений державною нагородою за виконання інтернаціонального обов’язку – медаллю «За бойові заслуги».

Спілкування з курсантами бойовий офіцер розпочав із спогадів про війну в Афганістані. За словами Олександра Тимофієвича, він, як командир підрозділу був зобов’язаний постійно показувати власний приклад підлеглим, приклад перемоги сили духу над страхом, а віри над сумнівами. Мотивувати особовий склад на успішне виконання складних бойових завдань.

Особливу увагу курсантів ветеран-прикордонник звернув на важливість підтримання належної фізичної форми та наполегливої праці над собою.

З власного життєвого досвіду Олександр Тимофійович розповів наскільки важливо для прикордонника створити міцну сім’ю, а також як краще підтримувати баланс між професійним та сімейним.

 Курсанти з цікавістю слухали життєві приклади офіцера, ставили запитання та висловлювали думки.

Спілкування  видалось змістовним та жвавим, на кінець зустрічі майбутні лейтенанти подякували ветерану за неоціненні поради.