Гендерна рівність – показник демократичного суспільства

28 жовтня з персоналом підрозділів забезпечення Національної академії Державної прикордонної служби України було проведено інформаційно-просвітницький захід «Національний план дій з виконання Резолюції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року.

Відкриваючи захід, заступник ректора Національної академії з персоналу полковник Павло Лисак, який також є уповноваженим з забезпечення гендерної рівності у прикордонному виші, зазначив, що говорячи про сталий розвиток українського суспільства в контексті євроатлантичного виміру, ми повинні пам’ятати про те, що гендерна рівність є одним із показників демократичного суспільства. Заступник ректора звернув увагу учасників та учасниць заходу, що керівництво академії створює сприятливі умови для задоволення особистих потреб всіх категорій персоналу для якісного виконання професійних завдань із урахуванням гендерного компоненту.

Помічниця ректора Національної академії полковник Олена Волобуєва у своїй доповіді розкрила особливості реалізації гендерної політики у Національній академії на засадах використання «Методичних рекомендацій з інтеграції гендерних підходів у систему підготовки фахівців для сектору безпеки та оборони України».

Професор кафедри адміністративної діяльності Валентин Зьолка ознайомив присутніх із законодавством України з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків та також підкреслив важливість дотримання гендерного паритету, що відображений у низці  законодавчих актів.