Інформація щодо боротьби з тероризмом

   Тероризм – суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей.

   На даний час тероризм є реальною загрозою будь-якій державі і рівень його суспільної небезпеки постійно зростає. Останні події у світі не тільки географічно наблизили проблему тероризму до України, а й призводять до того, що серед постраждалих від терористичних актів виявляються і громадяни нашої держави.

   В місті Хмельницькому розташовано об’єкти народного господарства, життєзабезпечення та з масовим перебуванням людей, які є потенційно уразливими у терористичному відношенні. Вчинення терористичного акту на будь-якому з цих об’єктів може спричинити виникнення некерованих надзвичайних подій.

   Відповідно до Закону України “Про боротьбу з тероризмом”, при Управлінні СБ України у Хмельницькій області діє Координаційна група Антитерористичного центру, яка виконує завдання антитерористичного характеру передбачені цим Законом.

   Для виконання цих завдань залучаються сили та засоби підрозділів регіональних управлінь Служби безпеки, Національної поліції, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, формувань Міністерства оборони, Державної прикордонної служби України, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

   З 2016 року в Україні функціонує Єдина державна система запобігання, реагування і припинення терористичних актів та мінімізації їх наслідків (постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 №92).

   Система визначає маркери терористичних загроз: «СІРИЙ», «СИНІЙ», «ЖОВТИЙ» та «ЧЕРВОНИЙ».

   Станом на 28 травня 2020 року визначені такі рівні терористичних загроз в Україні:

  «ЧЕРВОНИЙ» (реальна загроза) – Донецька та Луганська області, АР Крим

  «ЖОВТИЙ» (імовірна загроза) – Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області

  «СИНІЙ» (потенційна загроза) – м. Київ, Київська, Дніпропетровська, Закарпатська, Рівненська, Хмельницька, Черкаська та Чернівецька області

  «СІРИЙ» (можлива загроза) – Вінницька, Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська та Тернопільська області

   СБУ закликає мешканців області бути пильними та відповідальними. На засадах довіри та співпраці громадяни України можуть повідомити про будь-які факти виявлення зброї чи вибухових пристроїв, прибуття та перебування в регіоні підозрілих осіб, а також про наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності на:

  • електронну скриньку (callcenter@ssu.gov.ua) та цілодобовий безкоштовний телефон довіри Служби безпеки України (0-800-501-482),

  • номер гарячої лінії Управління СБУ у Хмельницькій області: (0382) 65-12-57 або ж на електронну поштову скриньку (usbu_hml@ssu.gov.ua).

Нормативно-правові акти

Інформаційні ресурси в інтернеті