Курсанти-кінологи випробували під час занять спеціальні комплекти GPS-навігації

Курсанти Національній академії Державної прикордонної служби України, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Організація діяльності кінологічних підрозділів ДПСУ» вчаться застосовувати під час практичних занять пристрої GPS-навігації «Garmin Alpha 100/T5».

Новітнє обладнання, що було отримане в рамках міжнародної технічної допомоги, зокрема нашийники для собак з GPS-трекерами та навігатори, дозволяє визначати координати місцеперебування службового собаки на відстані до 15 кілометрів, а також бачити її пересування в реальному часі та проводити подальший розбір застосування приладів. Загалом система спроможна об’єднати до 20 спеціальних комплектів, відповідно забезпечити взаємодію та координацію дій прикордонних нарядів та елементів службового порядку в різних умовах обстановки та об’єктивно оцінювати її зміни. Впродовж занять курсанти-кінологи вивчили тактико-технічні характеристики приладів та програмного забезпечення, а вході виконання ситуативних завдань на практиці вчились застосовувати GPS-навігатори. Також на кафедрі кінології Національної академії триває робота по вдосконаленню методики дресування службових собак із застосуванням цих приладів. 

Нагадаємо, що сучасні комплекти GPS-навігаторів Garmin Alpha100 з вдосконаленою системою стеження за службовими собаками Т5 були отримані Національною академією Держприкордонслужби України в рамках реалізації проєкту міжнародної технічної допомоги «Підтримка Держприкордонслужби України у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин» за сприяння ОБСЄ.