Курсанти Національної академії відвідали презентацію фільмів про бійців «Гвардії наступу»

Напередодні Дня захисників та захисниць України, курсанти Національної академії Державної прикордонної служби України відвідали показ трьох короткометражних фільмів про штурмові бригади «Гвардії наступу» – «Азов», «Буревій», «Кара-Даг», «Рубіж», «Спартан», «Червона калина», «Хартія», «Лють» та «Сталевий кордон», які презентувало Міністерство внутрішніх справ. На прем’єрі фільмів були присутні Герої російсько-української війни, командири підрозділів, керівники Нацполіції, Держприкордонслужби, Нацгвардії та курсанти вищих військових навчальних закладів та закладів вищої освіти системи МВС.

На початку презентації фільмів Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко подякував бійцям штурмових бригад за віддану службу та захист країни від російських загарбників та наголосив, що саме вони наближають Перемогу. Також Міністр відзначив курсантів вишів системи МВС, котрі попри війну обрали шлях формування правопорядку та відбудови країни.

Між презентацією фільмів до гостей виходили бійці та командири штурмових бригад, які розповідали про бойові дії, побратимів, евакуацію, полон та плани на майбутнє вже у вільній країні. Зокрема, Герой України, командир бригади «Сталевий кордон» Валерій Падитель розповів про принципи створення бригади: «Ми створюємо наші підрозділи на основі отриманого досвіду. Досвід – це, мабуть, саме дороге, що у нас може бути. Досвід не купиш, не знайдеш, його потрібно отримати. На початку створення бригади була опрацьована програма, як штурмових дій, так і підрозділів вогневої підтримки, артилерії. Кожен з бійців працює за своїм напрямком, отримавши відповідне навчання в інструкторів». Також з присутніми поспілкувався командувач Національної гвардії України Олександр Півненко. Своєю чергою курсанти вищих навчальних закладів системи МВС радо спілкувалися з бійцями та запитували про успіхи на фронті та кількість знищеної техніки. Під час заходу боєць Першої Президентської бригади «Буревій» на псевдо «Канцлер» презентував власну пісню «Сила Моя». Перші рими для майбутньої пісні, яка мала надихати та мотивувати побратимів, військовослужбовець почав складати на позиціях поблизу міста Сіверськ Бахмутського району. «Війн було багато. Ця війна остання!» – написав тоді на стіні свого бліндажа молодший сержант і пообіцяв собі та друзям, що так і буде.